Predvianočný Salzburg a Bad IschlSALZBURG - BAD ISCHL V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Rakúsko

Pozývame Vás na 2 - dňový adventný zájazd bez nočných jázd do neďalekého Rakúska, ktorý je kombináciou prírodných krás a historických pamiatok Soľnej komory a úžasnej atmosféry svetoznámych adventných trhov.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zo Slovenska v  ranných hodinách, B. Bystrica o 05.00 hod., ZV, ZH, NB, NR, TT, Bratislava cca 08.30 hod.. Cesta nonstop do Soľnohradska. Krátko popoludní príchod do metropoly Soľnohradska – čarovného SALZBURGU. Prehliadka mesta na rieke Salzach, nazývaného vďaka svojim pamiatkam aj „Rímom severu“. Po vystúpení na terminály Nord si pozriete záhrady zámku Mirabell, kde sú tiež vianočné stánky. Prejdete popri kostole najsvätejšej Trojice a dome, kde žil W. A. Mozart, cez most na opačnú stranu centra mesta. Tu skoro v každej uličke sú
adventné stánky - Univerzitné a Dómske námestie, …. Zážitkom je prejť cez vyzdobenú a nasvietenú obchodnú ulicu Getreidegasse alebo ochutnať miestne špeciality: pečené gaštany, punče, viedenský rožok v žemli, „bosny“ - čerstvé chrumkavé rožky s grilovanou korenenou klobáskou, alebo veľké zemiaky pečené v šupke s bylinkovým maslom. Fakultatívne možnosť návštevy Mozartovho rodného domu v ulici Getreidgasse, alebo domu, kde žil skladateľ, ktoré funguje ako múzeum. z ďalších pamiatok je možná návšteva Dómu sv. Ruperta (pri ňom sa nachádza aj cukráreň Furst s originálnymi Mozartovými bonbónami), Františkánského kostola, starej radnice - zvonku, pevnosti Hohensalzburg. Funguje aj klzisko. Osobné voľno na známych 5 salzburgských adventných trhoch (najznámejší je Christkindlmarkt-Domplatz, otvorené do 21.00 hod.). Hotelové ubytovanie *** na periférii alebo blízkom okolí Salzburgu, 1/2 S+WC+TV.

2.  deň:

Zosilnené raňajky, prejazd cez malebné dedinky St.Gilgen a St.Wolfgang do kúpeľného mesta BAD ISCHL (obľúbené letné sídlo cisára Františka – Jozefa a najstaršie soľné kúpele v Rakúsku). Prehliadka farského kostola, fakultatívne vily hudobného skladateľa Franza Lehára alebo Cisárskej vily a parku, prechádzka po triede Esplanade lemovanej budovami zo slávnej cisárskej doby a návšteva cukrárne Zauner, ktorú obľubovala aj cisárska rodina. Cca 14.00 hod. cesta na Slovensko, príchod do Bratislavy do 19.00 hod., výstupy po trase, Banská Bystrica po 22.00 hod.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:
Dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man,  sprievodcu,  poistenie Union proti úpadku CK,  1 x hotelové ubytovanie *** v 1/2 S+WC,  1 x zosilnené raňajky,  sprievodcu po trase zájazdu


Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie UNION 2,50 EUR /os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné + COVID)


Možné vstupy:
BAD ISCHL

Lehár Vila  7,50 EUR, deti do 15 r.  2,70 EUR, Cisárska vila s parkom  17 EUR, bez parku  15 EUR, len park  5,20 EUR, park vila a fotomúzeum  21,50 EUR, Schafbergbahn St. Wolfgang  31 EUR.

SALZBURG

Mozartov rodný dom  12 EUR, Mozartov dom – múzeum  12 EUR, kombilístok  18,50 EUR, skupiny, mládež zľavy,  Zámok Hellbrunn s audioguide + vodné hry so sprievodcom  13,50 EUR, Pevnosť Hohensalzburg  12,80 EUR (vrátane spiatočnej lanovky), záhrady zámku Mirabell zdarma, ceny za fiakre (4 osoby) 50 min. celkom 200 EUR po dohode sú s výnimkou aj kratšie za 20-25 min. za nižšiu cenu.


Poznámka:

SLEDUJEME AKTUÁLNE INFO OHĽADOM COVID-19, V POKYNOCH VČAS UVEDIEME POTREBNÉ INFO, V PLATNOSTI OSTÁVAJÚ VLÁDNE NARIADENIA NAVŠTÍVENÝCH KRAJÍN.

OBJEDNÁVKA