Dolné Rakúsko.Laxenburg – Baden bei Wien - Kitsee V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Rakúsko

RAKÚSKO – neutrálna alpská republika, ktorá bola kedysi centrom európskej ríše a v 19. stor. sa stala kolískou alpinizmu a cestovania, vstúpila tiež v r.1995 do Európskej únie. Hradba hôr, ktorá sa tiahne stredom Rakúska, ovplyvňuje ekonomiku krajiny. Malebná príroda a zachovalé historické miesta priťahujú ročne asi 15 miliónov turistov. Krajina sa delí na 9 spolkových krajín. Ponúkaný okruh DOLNÝM RAKÚSKOM je kombináciou jeho najlepších turistických zaujímavostí.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:  Laxenburg, Baden, Kitsee
Odchod zo Slovenska - Banská Bystrica 05.30 hod., nástupy ZV, ZH, NB, NR, TT, Bratislava 08.50 hod.) v ranných hodinách. Program začne návštevou mestečka LAXENBURG, ktorý je vzdialený 18 km južne od Viedne. Vstup do zámockého parku P1 - hlavný vchod pri parkovisku P1 o cca 10.45 hod.. Pozriete si časť anglického parku s rozlohou 200 ha a zámok - tu vstup o 11.15 hod. (príplatok 13 EUR na osobu, audioguide v slovenskom jazyku), obľúbené miesto pobytu Márie Terézie a cisára Františka I.. V zámku Franzensburg, ktorý leží na umelom ostrovčeku na jazere, (doprava spiatočnou kompou v parku), sa konali dôležité stretnutia a bola tu podpísaná Karolom VI. aj tzv. Pragmatická sankcia. Bol tiež obľúbeným miestom cisárovnej Sissi. Sprístupnené a zaujímavé sú sály Lotrinská, Trónna, Korunovačná, Prešporská. O 13.00 hod. presun 20 km. Navštívite najznámejšie rakúske sírne kúpele BADEN, v minulosti obľúbené letovisko Habsburgovcov. K zaujímavostiam patria: Kaiserhaus, gotický kostol sv. Štefana, kasíno, kúpeľný park. Najznámejšími mestskými kúpeľmi sú Roemertherme. Zastavíte sa pri jednej z miestnych vinoték – Hauervinothek, osobné voľno.
V prípade časovej rezervy možnosť cestou tam zastaviť sa ešte v KITSEE v čokoládovni HAUSWIRTH Kitsee - nákup cukroviniek (otvorená je 8.30 - 18.30 hod. po - pia 9.00 - 17.00 hod. sobota). Návrat vo večerných hodinách.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Bova, poistenie Union proti úpadku CK,sprievodcu po trase zájazdu


Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION   2 EUR/os/zájazd

Možné vstupy:

Vstup park, spiatočná kompa pri zámku a múzeum - Franzensburg s audioguide v slovenskom jazyku pri skupine 13 EUR /os !!!!! majte prosím pripravenú presnú sumu, vyzbiera sprievodca v autobuse!!!!,  3 hodiny v kúpeľoch Roemertherme dosp. os. 16,20 EUR, seniori 12,60 EUR, deti do 17 r. 8 - 10,90 EUR

 

Poznámka:

Skupiny termín podľa vlastného výberu.

OBJEDNÁVKA