Predĺžený víkend v Bad Ischl a OkolíHallstatt - Bad Ischl - St. Wolfgang - Melk V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Rakúsko

Pohodlný oddychový zájazd v Soľnej komore s návštevou historického Hallstattu, kúpeľného cisárskeho Bad Ischlu , malebného umeleckého St. Wolfgangu a kláštora Melk.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM

1. deň

Odchod zo Slovenska v  ranných hodinách, cesta nonstop do Soľnohradska. Cca 13.30 - 14.00 hod. príchod do malebného a historického mestečka HALLSTATT, ktoré je centrom Soľnej komory a zaradené do zoznamu Unesco. Možná návšteva historického Múzea svetového dedičstva, kostnice, plavba po jazere, (alebo soľnej bane Salzweltenhallstatt, kde sa dá dostať lanovkou, prípadne len výlet lanovkou na vyhliadku). Hotelové ubytovanie *** v okolí Bad Ischl, 1/2 S+WC+TV.

2. deň

Zosilnené raňajky, návšteva St. Wolfgang - „malebné mestečko umelcov pri jazere Wolfgansee“. Od gotického pútnického kostola so vzácnym oltárom je krásny výhľad na jazero. Nachádzajé sa tu historické hotely a možný je aj výlet ozubnicovou dráhou na Schafberg (1782m). Popoludní sa presuniete do kúpeľného mesta BAD ISCHL (obľúbené letné sídlo cisára Františka Jozefa a najstaršie soľné kúpele v Rakúsku). Prehliadka farského kostola, fakultatívne vily hudobného skladateľa Franza Lehára alebo Cisárskej vily, parku a fotomúzea. Prechádzka po triede Esplanade lemovanej budovami zo slávnej cisárskej doby a návšteva cukrárne Zauner, ktorú obľubovala aj cisárska rodina. Večer návrat do hotela.

Poznámka:
V prípade ucelených kolektívov a záujmu možná aj návšteva horskej dedinky Obertraum, odkiaľ zo stanice Dachstein vyjdete spiatočnou lanovkou k ľadovcovej jaskyni Rieseneishohle (prehliadka cca 60 min). Návšteva jaskyne. Pokračovanie lanovkou na vrchol Krippenstein (2109m), odkiaľ je nádherný výhľad na masív Dachstein. Cca 20 min. pešo je k úžasným 5 vyhliadkovým platformám 5 Fingers /prstov/. Návrat do údolnej stanice lanovky.


3. deň

Zosilnené raňajky, odchod do historického mesta MELK, kde navštívite opátstvo, ktorému dominuje jedna z najväčších barokových stavieb Rakúska, benediktínsky kláštor. Prehliadka záhrad samostatne a kláštorného komplexu so špeciálnym miestnym sprievodcom. Návrat späť na Slovensko v  podvečerných hodinách..

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK, 2 x hotelové ubytovanie (alebo penzión) ***  v 1/2 S+WC, zosilnené raňajky

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie UNION 2,00 EUR/os/deň

Možné vstupy:
HALLSTATT

Museum Hallstatt  8 EUR, otvorené denne 9.00 – 18.00 hod., 1 hodinová plavba po jazere  8,50 EUR, kostnica  1,50 EUR, spiatočná lanovka s vyhliadkou  14 EUR, Museum Salzwelten Hallstatt + lanovka  30 EUR (skupiny a mládež zľavy), otvorené denne 9.30 - 16.30 hod., lanovka do 18.00 hod.

BAD ISCHL

lehár Vila  5,70 EUR, deti do 15 r.  2,70 EUR, Cisárska vila s parkom  14 EUR, len park  4,50 EUR, park vila a fotomúzeum  16 EUR.

MELK 

kláštorný komplex (prehliadka kláštor 1 hod., kláštorný park 45 min.) otvorené denne. Vstup so špeciálnym sprievodcom   14 EUR , vstup bez špeciálneho sprievodcu  12 EUR, kláštorný park zdarma (bez  prehliadky opátstva  4 EUR), Schafbergbahn St. Wolfgang  31 EUR

Dachstein Obertraun 5 Fingers vyhliadková plošina zdarma, spiatočná lanovka 2 sekcie Dachstein a Krippenstein a vstup ľadová jaskyňa 41,10 EUR

 

OBJEDNÁVKA