Eisenstadt – Baden bei WienRakúsko

RAKÚSKO – neutrálna alpská republika, ktorá bola kedysi centrom európskej ríše a v 19. storočí sa stala kolískou alpinizmu a cestovania, vstúpila tiež v roku 1995 do Európskej únie. Hradba hôr, ktorá sa tiahne stredom Rakúska, ovplyvňuje ekonomiku krajiny. Malebná príroda a zachovalé historické miesta priťahujú ročne asi 15 miliónov turistov. Krajina sa delí na 9 spolkových krajín. Ponúkaný zájazd DOLNÝM RAKÚSKOM a Burgenlandom je kombináciou jeho najlepších turistických zaujímavostí.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 46,00 €

PROGRAM

1. deň:
Odchod zo Slovenska – Banská Bystrica 05.30 hod., nástupy ZV o 05.55 hod., NR, Bratislava o 08.50 hod.  Program začne návštevou metropoly Burgenland EISENSTADT, ktorý je vzdialený 50 km južne od Viedne. Dominantnými památkami sú Zámok rodiny Esterházy a Dóm sv. Martina, v meste žil a tvoril aj hudobnýn skladateľ Jos.Heyden. Vstup do zámku o 11.20 hod. cca 60 minút (Palace ticket). Pozriete si reprezentačné apartmány či najväčšiu starú vínnu pivnicu v Rakúsku a vínne múzeum alebo aktuálne výstavy – napríklad Melinda Esterházy a pod. Po 13.30 hod. presun 39 km sz. Navštívite najznámejšie rakúske sírne kúpele a mesto ruží BADEN bei Wien, v minulosti obľúbené letovisko Habsburgovcov. K zaujímavostiam patria: Kaiserhaus, gotický kostol sv. Štefana, kasíno,
kúpeľný park, ale hlavne Rosarium v Doblhoffparku. Najznámejšími mestskými kúpeľmi sú Roemertherme. Zastavíte sa pri jednej z miestnych vinoték – Hauervinothek , osobné voľno. Odchod cca 17.30 hod, návrat do BB cca 21.30 - 21.45 hod.

Cena zájazdu 46 EUR

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Bova, sprievodcu po trase zájazdu, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie UNION 3,00 EUR /os/deň, Pandemic 4 EUR /os./deň (základné + COVID)

Možné vstupy:
Palace ticket Esterházy: pri skupine 13 EUR/os vrátane detí (zahŕňa reprezentačné apartmány, aktuálne výstavy, prehliadku najväčšej starej vínnej pivnice v Rakúsku a vínneho múzea).

Poznámka:

v prípade požiadaviek skupín, možný aj iný termín podľa výberu

OBJEDNÁVKA