Mariazell - RakúskoV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Rakúsko

Mariazell - najvýznamnejšie pútnické miesto Rakúska, navštevované pútnikmi z celej Európy, leží asi 120 km juhozápadne od Viedne /870 m.n.m/. V zaujímavej východoštajerskej krajine, ktorú tvoria ALPY, jazerá a rieka Salza, sa v goticko - barokovej bazilike nachádza kaplnka so sochou Panny Márie, nazývanou tiež Veľká Matka Rakúska. Zmienky o kostole a zázračnej soške pochádzajú z r. ll57. Obzvlášť zaujímavý je strieborný hlavný oltár so soškou Panny Márie, ktorý dala vyhotoviť cisárovná Mária Terézia. Prekrásne je aj okolie, do ktorého sú zakomponované kaplnky, krížová cesta, kalvária, ružencová cesta, pohyblivé jasličky, stanica lanovky na Geme indealpe, Burgeralpe /1270 m/ a ľadovcové alpské jazero ERLAUFSEE. Program spestrí aj návšteva likérky a rodiny Pirker s výrobou slávnych medovníkov, páleniek... www.mariazell.at

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM: 

so sprievodcom a doprovodom kňaza

1. deň:

Odchod z Krupiny cca 03.40 hod., nástupy po trase ZV, ZH, Žarnovica, NB, NR, Bratislavy o 6.45 hod., Jarovce 07.20 hod., cesta nonstop do Mariazellu /211 km/. Príchod cca 10.40 hod., návšteva pútnickej mariánskej Baziliky so vzácnou sochou P. Márie (goticko-barokový štýl). Sv. omša o 11.15 hod., voľno na prehliadku baziliky. 13.00 hod. vstup za príplatok 2 EUR - prehliadka rodinnej fabriky ARZBERGER s odborným výkladom (výroba známych bylinkových mariazellských likérov, ochutnávka 3-5 druhov, možnosť zvýhodneného nákupu). 14.00 hod. krížová cesta a po nej návšteva pohyblivých jasličiek (miestna atrakcia, nachádza sa v jednom súkromnom dome na Kalvarienbergu blízko Kalvárie a demonštruje 12 scén z Nového zákona so 130 pohybujúcimi sa figúrkami na betlehemskom kopci - príplatok  1,10 až 2 EUR, ručne ho vyhotovil p. Habertheuer). Osobné voľno, viecero reštaurácií, stánkov so suvenírmi, možnosť návštevy miestnej klenotnice za poplatok 4 EUR a iných atrakcií mestečka - prameň s pitnou vodou, ýrobňa medovníkov, voskov a šnapsu v rodine Pirkerovcov – viacero predajných miest. Tiež je možný popoludní výlet kabínkovou lanovkou na Burgeralpy (cena spiatočného lístka je 13,60 EUR, deti 9,50 EUR). Cestou späť sa ešte zastavíte pri jazere Erlaufsee. Odchod cca 16.30-17.00 hod., návrat v neskorých večerných hodinách (Bratislava cca po 20.00 hod., Krupina cca do 23.40 hod.).

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR /os/deň

Možné vstupy:
Návšteva likérky Arzberger s ochutnávkou    2,00 EUR - platba sprievodcovi v utobuse, Pohyblivé jasličky od 1,10 – 2,00 EUR dosp.os., deti zľavy, Klenotnica v Mariazelli v bazilike 4,00 EUR dosp. os., deti 4-16r.  1 EUR, Kabínková lanovka 14,80 EUR dosp. os.,  deti 9,50 EUR, Rodina Pirker od 6,50 EUR – nie je plánovaný vstup, v Mariazelli majú viac predajní s ich produktami.

ODCHOD AUTOBUSU A NÁSTUPNÉ MIESTA:

KRUPINA         03.40 hod. Parkovisko pred Mestským úradom, Svätotrojičné nám.
ZVOLEN           04.05 hod. Parkovisko pri hlavnej železničnej stanici  
možné aj ZH, Žarnovica, NB
NITRA                05.25 hod.
BRATISLAVA  06.45 hod. Pasienky, Bajkalská  športová hala (za halou - zo zadnej strany)
JAROVCE          07.20 hod. odchod po prestávke

OBJEDNÁVKA