Silvester v Magickej Prahe a BrneČeská republika

„Zlatá, či stovežatá PRAHA“ – stále jedno z najnavštevovanejších európskych miest s množstvom historických pamiatok, kultúrnych podujatí a krás, ktoré magicky priťahuje turistov v každom ročnom období. Pozývame Vás „prežiť“ jej skvelú atmosféru na konci roka 2019 a privítať v Starom meste či na vysvietenom Karlovom moste aj Nový rok 2020.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 209,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:
Odchod zo Slovenska B. Bystrica - Bratislava v ranných hodinách, nástupy: ZV,  ZH, NB, NR, TT, BL. Príchod do moravskej metropoly BRNA v poludňajších hodinách. Pešia cca 3,5 hodinová prehliadka centra Brna od hotela Grand - Katedrála sv. Petra a Pavla, Zelný trh, Stĺp Najsv. Trojice, Radničná ulica, objekt Starej radnice, Janáčkovo divadlo. Osobné voľno na trhoch na Nám. Svobody (tu aj hlavný brnenský vianočný strom, …) a na občerstvenie - veľký výber štýlových reštaurácií (záujemcovia môžu navštíviť nákupnú galériu Vaňkovka). Cca 16.00 hod. odchod do Prahy. Hotelové ubytovanie*** na periférii Prahy, 1/2 S+WC +TV alebo 1/3 izby. Možnosť večere individuálne v blízkej reštaurácii.

2. deň:
Zosilnené raňajky, odchod autobusom na Pohořelec, zvonku Strahovský kláštor, odtiaľ pešo k HRADČANOM. Možnosť návštevy komplexu LORETO (dva kostoly a vzácna klenotnica, nádvorie s kaplnkami, …). Prehliadka areálu PRAŽSKÉHO HRADU (individuálna návšteva interiérov hradu za poplatok - malý okruh, katedrála, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác, bazilika sv. Juraja, veža Daliborka), vyhliadka na záhrady Kinských a vyhliadkovú vežu Petřín. Odtiaľ pešo malebnou Nerudovou uličkou na Malostránske námestie, barokový kostol sv. Mikuláša - zvonku. Osobné voľno na občerstvenie (snacky McDonald alebo reštaurácie, ...). Kostol P. Márie Víťaznej s Pražským jezuliatkom a múzeom šiat a misií - zdarma. Valdštejnský palác - zvonku a Valdštejnské záhrady. Malostranské mostecké veže, Karlov most s Čertovkou a ostrovčekom Malé Benátky, Staromestské námestie s radnicou a orlojom, historickými budovami, Týnskym chrámom. Vianočné a novoročné trhy na námestí. Osobné voľno na večeru. Návrat do hotela.

3. deň:
Zosilnené raňajky, presun k Wilsonovmu nádražiu. Prehliadka centra mesta Václavské námestie s historickými budovami, Národným múzeom (zvonku, prípadne návšteva unikátnej putovnej výstavy po Európe TUTANCHAMON), pasáž Lucerna, kostol P. Márie Snežnej (postavený Karolom IV, patrí medzi najväčšie v Prahe, aj interiér), časť Národ. třída, Příkopy s Prašnou bránou a Obecným domom (zvonku, alebo možný vstup do secesných sál, ako Smetanova sieň…, prípadne návšteva výstavy šiat Timeless svetovej módnej návrhárky Blanky Matragi …), Stavovské divadlo, Karlova univerzita, Havelský trh, osobné voľno na občerstvenie v samoobslužnej Českej reštaurácii (kvalitné jedlo, široký výber a výhodné ceny) – osobné voľno, Staromestské nám. s historickými budovami, možnosť výstupu na Staromestskú vežu s orlojom s unikátnym výhľadom, zároveň návšteva kaplnky na radnici, ... . Kratšia prehliadka židovskej štvrte so synagógou Josefov (Maiselova ul). V Celetnej ulici možnosť návštevy Múzea voskových figurín Wax museum a Madame Tussauds, alebo Múzea čokolády Choco Story. Návrat do hotela. Kratší oddych. Silvestrovská večera (predjedlo, hlavné jedlo, minerálka, víno alebo nealko nápoj, dezert). Treba vopred nahlásiť a uhradiť v CK!!! Tí, ktorí nemajú záujem, osobné voľno. Návrat do hotela na krátky oddych. Presun do centra mesta na Staromestské námestie, silvestrovská a novoročná atmosféra, hudobné, divadelné akcie. Privítanie nového roka 2020. Ohňostroje, najimpozantnejší sa koná na malebných pahorkoch nad Vltavou. Možná prechádzka popri Betlehemskej kaplnke na vyhliadku na hrad a Karlov most. Po polnoci návrat do hotela. Autobus musí mať po polnoci až na druhý deň do cca 10.00 hodiny, 9 - hodinovú bezpečnostnú prestávku (možno sa zrealizuje aj presun metrom).

4. deň:
Zosilnené raňajky o cca 9.00 hod., odchod z hotela po 10.00 hod.. Krátka zastávka na VYŠEHRADE – vyhliadková terasa, kostol sv. Petra a Pavla, národný cintorín. Cca 11.30 hod. odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy cca 16.00 hod., TT cca 16.45 hod., Nitra cca 17.30 hod., Žiar n/Hronom cca 18.15 hod., Zvolen cca 18.45 hod., Banská Bystrica cca 19.15 hod.. Po trase domov zastávka na občerstvenie.

Cena zájazdu 209 EUR

Cena zahŕňa:
3 x hotelové ubytovanie*** v 1/2 S+WC periféria Prahy, 3 x zosilnené raňajky, doprava lux. autobusom Mercedes/Bova, Man, sprievodcu po trase zájazdu, garančné poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:                                                                                                                                                                                                        Komplexné cestovné poistenie UNION  2 EUR / os. / deň,  1/1 izba  29 EUR / zájazd,  SILVESTROVSKÁ VEČERA  25 EUR (predjedlo, hlavné jedlo, minerálka, dezert, víno alebo nealko). Treba vopred prihlásiť a uhradiť v CK !!!

Možné vstupy - platba na mieste:
PRAHA:
Interiéry areálu Pražský hrad Veľký okruh A  350 CZK, Študenti a dôchodcovia zľava, Malý okruh B  250 CZK / dosp. os., deti, študenti do 26 rokov (preukaz) a dôchodcovia nad 65 r.  125 CZK, nádvoria zdarma.
Malý okruh zahŕňa: Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří., veža Daliborka
Veľký okruh zahŕňa: malý okruh a Prašnú vežu, obrazárne, Rožmberský palác, expo Príbeh Pražského hradu.

Na Svätováclavský poklad dospelá os.  250 CZK, Študenti a seniori  125 CZK,  LORETA 150 CZK, študenti (štud. preukaz) a deti  110 CZK, seniori nad 70 rokov  130 CZK. ZŠ skupiny  40 CZK, SŠ skupiny  70 CZK, Múzeum voskových Figurín WAX / Tussauds:  200 CZK / 8 EUR dosp. os., 130 CZK / 5 EUR deti a študenti do 26 rokov,  Kostol na Vyšehrade cca 50 CZK,  Veža Staromestská radnica (veža, podzemie, sály, kaplnka, …)  250 CZK,  Choco Story Múzeum čokolády s výrobou praliniek a voskovými figúrami:  390 CZK, deti  250 CZK,  Výstava Tutanchamon v Národnom muzeu  320 CZK a deti  270 CZK, Obecní dům  290 CZK a deti, seniori  240 CZK, Blanka Matragi  260 dosp.os.a deti, seniori  155 CZK, kombinovaný lístok  390 CZK, cena lístka za metro (30 min.) 24 CZK, ak by bolo potrebné

OBJEDNÁVKA