Silvester v Magickej Prahe a BrneV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Česká republika

„Zlatá, či stovežatá PRAHA“ – stále jedno z najnavštevovanejších európskych miest s množstvom historických pamiatok, kultúrnych podujatí a krás, ktoré magicky priťahuje turistov v každom ročnom období. Pozývame Vás „prežiť“ jej skvelú atmosféru na konci roka 2021 a privítať v Starom meste či na vysvietenom Karlovom moste aj Nový rok 2022.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:
Odchod zo Slovenska B. Bystrice v ranných hodinách, nástupy Zvolen, Žiar nad Hronom, Nová Baňa, Nitra, Trnava, Bratislava. Príchod do moravskej metropoly BRNA cca 10.30 hod. Pešia prehliadka centra Brna od hotela Grand - Katedrála sv. Petra a Pavla, Zelný trh, Stĺp Najsvätejšej Trojice, Radničná ulica, objekt Starej radnice, Janáčkovo divadlo. Osobné voľno na trhoch na Nám. Svobody (tu aj hlavný brnenský vianočný strom a výborný turbomušt…) a na občerstvenie - veľký výber štýlových reštaurácií (záujemcovia môžu navštíviť nákupnú galériu Vaňkovka). Cca 15.45 hod. odchod do Prahy. Hotelové ubytovanie*** na periférii Prahy, 1/2 S+WC +TV. alebo 1/3. Možnosť večere individuálne v blízkej reštaurácii.

2. deň:
Zosilnené raňajky, presun k Wilsonovmu nádražiu. Prehliadka centra mesta - Václavské námestie s historickými budovami, Národným múzeom (zvonku, prípadnr záujemcovia vstup), pasáž Lucerna, kostol P. Márie Snežnej (postavený Karolom IV, patrí medzi najväčšie v Prahe, aj interiér), časť Národná třída, Příkopy s Prašnou bránou a Obecným domom (zvonku, alebo možný vstup do secesných sál, ako Smetanova sieň… prípadne návšteva výstavy šiat Timeless svetovej módnej návrhárky Blanky Matragi …), Stavovské divadlo, Karlova univerzita, Havelský trh, osobné voľno na občerstvenie v samoobslužnej Českej reštaurácii (kvalitné jedlo, široký výber a výhodné ceny) – osobné voľno. Prehliadka pokračuje - Staromestské námestie s historickými budovami, možnosť výstupu na Staromstskú vežu s orlojom s unikátnym výhľadom, zároveň návšteva kaplnky na radnici, ... Kratšia prehliadka židovskej štvrte so synagógou Josefov (Maiselova ul). V Celetnej ulici možnosť návštevy Múzea voskových figurín Wax museum a Madame Tussauds, alebo Múzea čokolády Choco Story. Na Staromestskom námestí aj Václavskom námestí adventné trhy. Návrat do hotela. Kratší oddych. Spoločná Silvestrovská večera pre záujemcov 26 EUR/os (predjedlo, hlavné jedlo, minerálka, víno alebo nealko nápoj, dezert) pri hotely alebo v centre. Treba vopred nahlásiť a uhradiť v CK!!! Tí, ktorí nemajú záujem, osobné voľno.

Presun do centra mesta na Staromestské námestie, silvestrovská a novoročná atmosféra, hudobné, divadelné akcie. Privítanie nového roka 2022. Ak pandemická situácia dovolí - ohňostroje, najimpozantnejší sa koná na malebných pahorkoch nad Vltavou. Možná prechádzka popri Betlehemskej kaplnke na vyhliadku na hrad a Karlov most, prípadne aj nočná prechádzka po nasvietenom Karlovom moste. Po polnoci návrat do hotela. Autobus musí mať po polnoci až na druhý deň do cca 10.00 hod., 9-hodinovú bezpečnostnú prestávku (v prípade nutnosti aj vzhľadom na doprvnú špičku sa možno zrealizuje späť presun na hotel metrom).

3. deň:
Zosilnené raňajky, odchod autobusom na Pohořelec, zvonku Strahovský kláštor, odtiaľ pešo k HRADČANOM. Možnosť návštevy komplexu LORETO (dva kostoly a vzácna klenotnica, nádvorie s kaplnkami…). Prehliadka areálu PRAŽSKÉHO HRADU (individuálna návšteva interiérov hradu za poplatok - malý okruh, katedrála, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác, bazilika sv. Juraja, veža Daliborka), vyhliadka na záhrady Kinských a vyhliadkovu vežu Petřín. Odtiaľ pešo malebnou Nerudovou uličkou na Malostránske námestie, barokový kostol sv. Mikuláša - zvonku. Osobné voľno na občerstvenie (snacky McDonald alebo reštaurácie...). Kostol P. Márie Víťaznej s Pražským jezuliatkom a múzeom šiat a misií - zdarma . Valdštejnský palác - zvonku a Valdštejnské záhrady. Malostránske mostecké veže, Karlov most s Čertovkou a ostrovčekom Malé Benátky. Staromestské námestie s radnicou a orlojom, historickými budovami, Týnskym chrámom. Vianočné a novoročné trhy na námestí. Osobné voľno na večeru. Návrat do hotela.

4. deň:
Po zosilnených raňajkách o cca 9.00 hod., odchod z hotela po 10.00 hod.. Krátka zastávka na VYŠEHRADE – vyhliadková terasa, kostol sv. Petra a Pavla, národný cintorín. Cca 12.00 hod. odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy po 16.30 hod., TT cca 17.00 hod., Nitra cca 18.00 hod., Žiar n/Hronom cca 19.00 hod., Zvolen cca 19.30 hod., Banská Bystrica cca 19.55 hod..

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:
3 x hotelové ubytovanie*** v 1/2 S+WC periféria Prahy, 3 x zosilnené raňajky, doprava luxusným autobusom Mercedes/Bova, Man, sprievodcu po trase zájazdu, garančné poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky: 

Komplexné cestovné poistenie UNION 2,50 EUR/os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID) 

1/1 izba  29 EUR / zájazd,  SILVESTROVSKÁ VEČERA  26 EUR (predjedlo, hlavné jedlo, minerálka, dezert, víno alebo nealko). Treba vopred prihlásiť a uhradiť v CK !!!

Možné vstupy - platba na mieste:
PRAHA:
Interiéry areálu Pražský hrad Veľký okruh A  350 CZK, Študenti a dôchodcovia zľava, Malý okruh B  250 CZK / dosp. os., deti, študenti do 26 rokov (preukaz) a dôchodcovia nad 65 r.  125 CZK, nádvoria zdarma.
Malý okruh zahŕňa: Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří., veža Daliborka
Veľký okruh zahŕňa: malý okruh a Prašnú vežu, obrazárne, Rožmberský palác, expo Príbeh Pražského hradu.

Na Svätováclavský poklad dospelá os.  250 CZK, Študenti a seniori  125 CZK,  LORETA 180 CZK, študenti (štud. preukaz) a deti  120 CZK, seniori nad 70 rokov  140 CZK. ZŠ skupiny  40 CZK, SŠ skupiny  90 CZK, Múzeum voskových Figurín WAX / Tussauds:  250 CZK dosp. os., 170 CZK deti a študenti do 26 rokov,  Kostol na Vyšehrade cca 80 CZK,  Veža Staromestská radnica (veža, podzemie, sály, kaplnka, …)  250 CZK,  Choco Story Múzeum čokolády s výrobou praliniek a voskovými figúrami:  390 CZK, deti  250 CZK,  Obecní dům  290 CZK a deti, seniori  240 CZK, Blanka Matragi  260 dosp.os.a deti, seniori  155 CZK, kombinovaný lístok  390 CZK, cena lístka za metro (30 min.) 24 CZK, ak by bolo potrebné.

BRNO:

Tajemné podzemí 160 CZK dosp. os., študenti, deti, seniori, ZŤP 80 CZK 

 

Poznámka:

SLEDUJEME AKTUÁLNE INFO OHĽADOM COVID-19, V POKYNOCH VČAS UVEDIEME POTREBNÉ INFO, V PLATNOSTI OSTÁVAJÚ VLÁDNE NARIADENIA NAVŠTÍVENÝCH KRAJÍN.

 

OBJEDNÁVKA