Vysoké Tatry - Pieniny - SpišLen pre kolektívy - termín podľa vlastného výberu V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Slovensko

VYSOKÉ TATRY sú najkrajšou časťou karpatského oblúka a turisticky najznámejšia oblasť Slovenska. Jej kolorit tvoria turistické chodníky, horské štíty a doliny, plesá, krasové útvary, ale aj klimatické strediská a typická „typické tatranská atmosféra" s dlhodobou históriou.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod, Spišský hrad, Spišská kapitula, Levoča. Odchod z Bratislavy o 5.30 hod., nástupy NR, ZV, Banská Bystrica (prípadne podľa záujmu trasa cez Trenčín). Prvou bude mesto LEVOČA s cenným historickým námestím s chrámom sv. Jakuba – vstup za príplatok (cenný oltár majstra Jána Pavla z Levoče), radnicou, domom Majstra Pavla z Levoče, studňou, ... . Kratšie osobné voľno. Ďalšou zastávkou bude pamiatková rezervácia SPIŠSKÁ KAPITULA - Spišské Podhradie s neskororománskou katedrálou sv. Martina s 2 vežami a cenným interiérom – vstup za príplatok (gotické oltáre, náhrobky, kalichy, zvony, kaplnka Zápoľských
postavená podľa parížskej Saint Chapelle). Záverom návšteva unikátnej pamiatky SPIŠSKÝ HRAD so špeciálnym sprievodcom, ktorý patrí medzi najväčšie hradné komplexy v strednej Európe a je dokladom architekt. vývoja u nás v 12-18.st. (od parkoviska pešo do kopca k hlavnej bráne 10 - 15 minút). Presun do Pienin ( 85 km) na ubytovanie penzión / hotel v Červenom Kláštore 1/2 S+WC+TV, alebo 1/3 S+WC+TV, možná spoločná večera menu 3 chody a nealko nápoj. Hotel má welness - sauna, masáže, vírivka za príplatok, koliba, zimná záhrada... .

2. deň: Červený Kláštor, Pieniny, splav na pltiach

Raňajky bufet, o 9.30 -11.00 hod. splav Dunajcom na pltiach do lesnice -10 km. Späť možný návrat naším autobusom alebo náučným turistickým chodníkom 2,50 hod., alebo na požičaných bicykloch 50 minút, alebo pešo - turistika, možná tiež túra na „Tri koruny“ - treba počítať aj 5 hodín, len pre zdatných. Návšteva
kartuziánskeho kláštora a múzea Červený kláštor, ktorý je spájaný s frátrom Cypriánom (národná kultúrna pamiatka) cca 15.30 - 16.30 hod.. Možná večera formou grilovačky s miestnou hudbou.

3. deň: Výlet do Poľska, Belianska krasová jaskyňa

Raňajky bufet, výjazd do 10 km vzdialenej poľskej NIEDZICE, plavba loďou po jazere Czorsztyn s panorámou na hrady Niedzica a Czorsztyn 40 min., osobné voľno (stánky s poľským tovarom), hrad Niedzica (dobový nábytok, stolovanie, oblečenie, rytierska výstroj), možnosť občerstvenia pod hradom. Pokračovanie späť na Slovensko k Tatranskej kotline (60 km). Návšteva krasovej Belianskej jskyne (výstup k nej 1km do kopca, cca 30 minút pešo), vstup cca po 15.00 hod., prehliadka 75 minút. Podvečer presun na ubytovanie do hotela *** v Poprade (20 km). Možnosť večere - 3 chodové menu a nealko nápoj. Večer možnosť návštevy blízkeho centra mesta so zaujímavými kaviarňami, cukrárňami, alebo 900 m vzdialeného AQUA City Poprad (hotel má zľavu 15% z ceny aquaparku, www.aqu acity.sk otvorené do 21.00 hod., cena večerného vstupu Aqualand 19 EUR)

4. deň: Starý Smokovec, Hrebienok, Tatranská Lomnica

Raňajky bufet, návšteva STARÉHO SMOKOVCA – centra Tatier. Secesná tatranská architektúra kostolíka a Grandhotela. Výlet spiatočnou pozemnou lanovkou - zubačkou na Hrebienok, vodopády, Bílikova chata a okolitá príroda. Kratšie osobné voľno v centre - obchodíky so suvenírmi, cukrárne, ... . Popoludní presun autobusom do blízkej TATRANSKEJ LOMNICE. Výlet spiatočnou lanovkou na Skalnaté Pleso, návšteva Múzea Tanapu (etnografické zbierky, prírodovedné, ochrana prírody, ...), Múzea lyží – súkromné Skimuseum (na ploche 300 m2 zachytáva vývoj zimných športov vo Vysokých Tatrách najmä lyžovania do r. 1945) a kratšie osobné voľno. Podvečer návrat do hotela Poprad v Poprade, spoločná večera. Večer osobné voľno v centre, prípadne Aqualand.

5. deň: Štrbské Pleso, Pribylina
Raňajky bufet, odchod do známeho klimatického strediska ŠTRBSKÉ PLESO. Prechádzka popri jazere k hotelu Kempinsky s peknými vyhliadkami na tatranské končiare, skokanské mostíky, výlet spiatočnou lanovkou na Solisko odkiaľ je krásny panoramatický výhľad na centrum, okolie, osobné voľno na obed v individuálnej réžii a nákup suvenírov, ... . Popoludní presun do skanzenu ľudovej architektúry v PRIBYLINE - vstup po 14.00 hod. (múzeum liptovskej dediny s gazdovskými a maloroľn. domami, dedinská škola, goticko - renesančný kaštieľ, ranogotický kostolík, upravené sú interiéry aj exteriéry). Odtiaľ cesta nonstop s kratšími 2 prestávkami až do Bratislavy s výstupnými miestami.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie ***, 2 ubytovanie v penzióne (všade prevažne dvojky izby so S+WC+TV), 3 x večeru – 3 chodové menu s nelko nápojom, 1 x večeru - grilovačka s hudbou, garančné poistenie CK proti insolventnosti, sprievodcu po trase zájazdu

Možné príplatky:

večera 14 EUR / 1 večera, večera s hudbou 17 EUR / os.

Možné vstupy:

Múzeum Červený Kláštor  3 EUR dosp. os., 2 EUR deti, 8.00 - 19.00 hod., Splav plťami 8 EUR / os., požičanie bicyklov   - návrat zo splavu 4 EUR / os.,

Skanzen Pribylina dosp. os.  6 EUR, študenti  3 EUR otvorené 9.00 - 18.00 hod., príplatok fotoaparát 1 EUR!!!

Štrbské Pleso - spiatočná lanovka Solisko  16 EUR dosp. os., 14 EUR študenti, ZŤP, seniori, Hrebienok spiatočný lístok 11 EUR dosp. os.,  9 EUR deti, Tatranská Lomnica - múzeum TANAP  3 EUR dosp. os.,  2 EUR deti + botanická záhrada  1 EUR / os., Ski museum  3 EUR dosp. os.,  2 EUR deti, spiatočná lanovka Skalnaté Pleso  23 EUR dosp. os.,  21 EUR deti, Belianska jaskyňa  9 EUR dosp. os.,  8 EUR deti, vstupy: 14.00 hod., 15.00 hod., 16.00 hod.

Spišský hrad  8 EUR dosp.os.,  6 EUR deti, otvorené 9.00 - 19.00 hod.

Spišká Kapitula 3 EUR dosp.os.,  2 EUR deti, otvorené 13.00-17.00 hod.

Levoča - chrám sv. Jakuba  3 EUR dosp. os.,  2 EUR deti, otvorené 8.30-17.00 hod. (každých 30 minút prehliadka)

Plavba Niedzica  14 Zl (cca 4 - 3,50 EUR), otvorené 9.00-18.00 hod., Hrad Niedzica 14 ZL dosp. os. a 12 ZL deti (cca 4 EUR a 3,50 EUR)

OBJEDNÁVKA