Vysoké Tatry, Liptov, Spiš - Stredné SlovenskoSlovensko

VYSOKÉ TATRY sú najkrajšou časťou karpatského oblúka a turisticky najznámejšia oblasť Slovenska. Jej kolorit tvoria turistické chodníky, horské štíty a doliny, plesá, krasové útvary, ale aj klimatické strediská a typická „typické tatranská atmosféra „ s dlhodobou históriou.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 98,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:   

Odchod z Bratislavy / Nitry v ranných hodinách, nástupy po trase - Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok. Prvou zastávkou bude skanzen ľudovej architektúry v PRIBYLINE - vstup po 11.00 hodine - múzeum liptovskej dediny s  gazdovskými a maloroľnickými domami, dedinská škola, goticko-renesančný kaštieľ, ranogotický kostolík, upravené sú interiéry aj exteriéry. Pokračovanie na  ŠTRBSKÉPLESO, tu aj osobné voľno na obed v individuálnej réžii. Prechádzka po horskom stredisku, jazero, skokanský areál, možný výlet lanovkou na Solisko. Hotelové ubytovanie*** v 1/2 S+WC+TV v okolí Popradu,možnosť večere v individuálnej réžii.

2. deň:     

Zosilnené raňajky. Krátka zastávka v Spišskom Štvrtku s návštevou kostola sv. Ladislava a kaplnky Zápoľských. Prehliadka mesta  LEVOČA (v súčasnosti aj známe pútnické miesto) s cenným historickým námestím s chrámom sv. Jakuba – cenný oltár majstra Jána Pavla z Levoče, radnicou, domom Majstra Pavla z Levoče, studňou... . Kratšie osobné voľno. Ďalšou zastávkou bude pamiatková rezervácia SPIŠSKÁ KAPITULA - Spišské Podhradie  s neskororománskou katedrálou sv. Martina s 2 vežami a cenným interiérom – vstup (gotické oltáre, náhrobky, kalichy, zvony, kaplnka Zápoľských postavená podľa parížskej Saint Chapelle). Odporúčame aj zastávku v blízkej dedinke Žehra so starobylým kostolíkom sv. Ducha (vzácne fresky). Oboje sú zapísané v pamiatkach Unesco.  Záverom návšteva unikátnej pamiatky SPIŠSKÝ HRAD so špeciálnym sprievodcom, ktorý patrí medzi najväčšie hradné komplexy v strednej Európe a je dokladom architekt. vývoja u nás v 12-18.st. (od parkoviska pešo k hlavnej bráne 10 min).  Vstup v cene zájazdu. Návrat do hotela, nocľah, večera  v individuálnej réžii.

3. deň: 

Zosilnené raňajky. Návšteva  STARÉHO SMOKOVCA s jeho secesnými stavbami, výlet spiatočnou lanovkou na Hrebienok, Bílikova chata, vodopády. Popoludní presun do Belianskej jskyne (výstup k nej 1 km, cca 25 minút pešo), vstup cca o 14.00 hodine, prehliadka 75 minút. Cesta späť, vo večerných  hodinách.

Cena zájazdu 98 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie ***, 2 x zosilnené raňajky, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Bova, poistenie Union proti úpadku CK, pobytová taxa Vysoké Tatry.

 

Možné vstupy:

Skanzen Pribylina - dospelá osoba  3 EUR, študenti  1,50 EUR, fotoaparát  1 EUR, Štrbské Pleso - spiatočná lanovka Solisko:  13 EUR dospelá osoba,  11 EUR študenti, ZŤP, seniori, Hrebienok - spiatočný lístok   9 EUR dospelá osoba,  8 EUR  študenti, ZŤP, seniori, Belianska jaskyňa  8 EUR dospelá osoba,  4 EUR so zľavou, Spišský hrad -  6 EUR dospelá osoba,  3 EUR 6-18 rokov,  4 EUR študenti, dôchodcovia, Spišká Kapitula  1-2 EUR, Levoča - chrám sv. Jakuba  1- 2 EUR, Kostol sv. Ducha Žehra  1,70 EUR                       

OBJEDNÁVKA