Turistické atrakcie krásnej Oravy1 - denný autobusový zájazd V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Slovensko

Orava už dávno nie je chudobný kraj, ale dynamicky sa rozvíjajúci región s pestrou paletou príležitostí pre aktívny oddych - prírodu, kultúrno-historické pamiatky, múzeá, dopravné atrakcie a ukážky ľudovej tvorivosti.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM:

Odchod z KRUPINY 06.10 hod., ZV, BB, Ružomberok v ranných hodinách, po príchode na Oravu o cca 9.00 hod.. O 9.30 hod. prehliadka dominantnej národnej kultúrnej pamiatky, ORAVSKÉHO HRADU v Oravskom Podzámku. Vstup - Základný okruh (100 min.) so špeciálnym sprievodcom zahŕňa: Dolný hrad (Obranný systém), Stredný hrad (Historická, Prírodovedná, Etnografická expozícia), Horný hrad – Citadelu (Archeologická expozícia, Mediatéka). Hrad patrí medzi najvýznam.slovenské pamiatky. Zahŕňa epochu stavebných štýlov 13. - 20. st. /románsky, gotický, renesančný, baroko, romantizmus... Dĺžka prehliadky 2 hod., voľno na obedňajšie občerstvenie (v obci sú Reštaurácia pod hradom, reštaurácia Toliar, Pivovar kastelán). O 11.50 hod. presun k Námestovu a Oravskej priehrade (42 km). 13.00 hod. plavba po Oravskej priehrade. Loď Orava 1.5 hod., vychádza z Prístavu 1 pod hotelom Goral s prestávkou na Slanickom ostrove umenia s výhľadom na Západné Tatry, Babiu horu, … (cena 12 EUR, dôch., ZŤP 7 EUR, deti do 15 r. 4 EUR). V prípade záujmu vstup na Slanický ostrov umenia 2 - 1 EUR (tu loď robí zastávku s výstupom). Z 5 osád ktoré r. 1953 zmizli pod priehradou sa zachovalo návršie s barokovým kostolom a kalváriou. Sú tu stále expozície Oravskej galérie - lapidárium, plastiky, maľby, história zatopených obcí… O 14.45 hod. presun do obce KLIN nad Námestovom (10 km). Na Grape sa vo výške 686 m týči v poradí 2. kópia sochy Krista - 9,5 m s rozopätými rukami z Rio de Janiera. Je od nej krásny výhľad na obec a Oravskú priehradu. Robil ju miestny ľudový rezbár Peter Ganobjak. Výlet Klin pešo do parkoviska a späť cca 1.15 hod., mierne stúpanie. Odtiaľ cca 16.00 hod. odchod k rázovitej dedinke ZUBEREC (cca 40 km). Možnosť návštevy Múzea Oravskej d diny v Zuberci - Brestová (50 stavieb ľudovej architektúry - drevenice, kostolík, ...), prípadne krátka zastávka pod Zverovkou, Roháče... Cca 18.15 hod. odchod späť do BB, ZV, Krupiny – tu návrat do cca 21.15 hod..

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, sprievodcu po trase zájazdu, poistenie proti úpadku CK

Možné vstupy:

Oravský hrad základný okruh so špeciálnym sprievodcom  9 EUR, seniori nad 60 r., ZŤP, žiaci, študenti do 26 r.  4,50 EUR, deti do 6 r.zdarma
Loď Orava  12 EUR, seniori nad 60 r., študenti, ZŤP  7 EUR, deti 3 - 15 r. 4 EUR
Slanický ostrov expozície 2 EUR, seniori, ZŤP, študenti  1,50 EUR, deti 3 - 15 r.  1 EUR
Skanzen Zuberec  6 EUR, seniori nad 62 r., študenti 18 - 26 r.  4 EUR, deti do 17 r., ZŤP  3 EUR

OBJEDNÁVKA