Slovensko - PovažieLen pre kolektívy, termín podľa výberu., Slovensko

1 - denný autobusový zájazd

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 26,00 EUR

PROGRAM

1. deň:

Odchod v skorých ranných hodinách. Prvou zastávkou o 9.00 hod. bude známy zachovalý a štýlový skanzen Čičmany, s ukážkami bývania (špecifická výzdoba), umenia, práce, remesla, ľudových odevov, ... . Odtiaľ presun do RAJECKEJ LESNEJ - pútnické miesto s Bazilikou minor. Vo svete ju preslávil rezbár J.Pekar, ktorý v roku1980-1997 zhotovil najväčšiu drevorezbu na svete - SLOVENSKÝ BETLEHEM, ktorý zachytáva narodenia Krista a dejiny Slovenského národa. Vstup o cca 10.30 hod. - prehliadka betlehemu a baziliky. Prameň s pitnou vodou sv. Františka a Frivaldská kalvária z roku 1920. Odtiaľ presun do blízkych kúpeľov RAJECKÉ TEPLICE - krátka prechádzka centrom, kúpeľný park. O 14.00 hod. a 14.40 hod. po 25 osôb vstup do zámku BUDATÍN pri Žiline (expozícia Považského múzea – keramika a iné..., park, hradná kaplnka). V prípade záujmu a časových možností cca 16.00 hod. príchod do rázovitej obce TERCHOVÁ, možná návšteva malého múzea EXPOZÍCIA JÁNOŠÍKA. 3 km zachádzka autobusom na začiatok VRÁTNEJ DOLINY, Tiesňavy, ktorá sa vyznačuje zaujímavými skalnými útvarmi. V Terchovej a okolí je viac reštaurácií a kolíb (Jánošíkova koliba, penzión Zbojník…). Odtiaľ cca 3 km je vstup do Vrátnej doliny. Odchod po 18.00 hod.. Návrat vo večerných hodinách.

Cena zájazdu 26 EUR

Cena zahŕňa:

sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Bova, poistenie Union proti úpadku CK

Možné vstupy:

Čičmany - skanzen  2 EUR, pri skupine zľava 10%, ZŤP, seniori, deti  1,30 EUR, Slovenský Betlehem dobrovoľné vstupné, cca 1 EUR - 1,50 EUR /os., prípadne cena na špecif. skupinu dohodou,
Expozícia Juraja Jánošíka Terchová  2 EUR (pri skupine zľava 10%), dôch. ZŤP cca 1,30 EUR - múzeum je na Obecnom úrade 1.posch, otvorené do 15.30 hod.

 

 

OBJEDNÁVKA