Romantika Francúzskej Riviéry z NitryV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Francúzko

6 - denný poznávací zájazd

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM

1.deň

Odchod z Nitry cca 13.30 hod., TRNAVY cca 14.30 hod., Bratislavy cca 15.35 hod.,cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Monaca.

2.deň

Ranná toaleta na benzínovom odpočívadle v Taliansku blízko Monaca. 9-hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzskej riviéry“ s pobytom pri mori (bezpečnostná prestávka autobusu). Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a katedrálou /vstup - návšteva Oceánografického múzea s unikátnymi akváriami a vyhliadkou zo strechy múzea a štátnych apartmánov kniežacieho paláca/, obchodnú časť La Condamine, rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo (parky, kasíno, jachtársky klub, japonská záhrada…, štrková mestská pláž, možný cca 2,5 hodinový pobyt pri mori, sú tu aj stánky s občerstvením.). Cesta späť miestnou MHD. Cca 18.00 hod. presun na hotelové ubytovanie**Ibis budget pri Frejus – 96 km, 1/2 S+WC+TV.


3.deň

Po zosilnených francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný „pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Tradičný provensálsky štvrtkový trh s ovocím, syrami, koreninami, jedlom, šperkami, koženými taškami, oblečením. Lodná plavba kanálmi mestečka a výstup na zvonicu miestneho kostola sv. Františka s výhľadom na lagúnu. SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia (luxusné vily, jachty, filmová žandárska stanica dominantný miestny kostol so zvonicou). Tu aj osobné voľno na obed. Cestou späť CANNES, prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry (reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom a odtlačkami rúk slávnych umelcov na chodníkoch - tu prebieha svetový filmový festival o Zlatú palmu, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou). Autobus parkuje blízko piesočnatej pláže aj centra, preto možný kratší pobyt pri mori a voľno na prípadné večerné občerstvenie. 19.00 hod. odchod na hotelové ubytovanie ** Ibis budget na periférii Anglickej promenády v Nice (34 km), izby 1/2 S+WC+TV . Blízke reštaurácie.

4.deň

Zosilnené francúzske raňajky, presun na sever. Najprv si pozriete blízku atraktívnu dedinku – „stredovekú“ pevnosť na skale“ ST.PAUL DE VENCE, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov /malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetami a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobami umelcov vrátane Marca Chagalla/. Cca 12.10 hod. odchod do „mesta kvetov“ a prímorského letoviska ANTIBES. Prehliadka prístavu, hist.centra s tržnicou, kostolom Notre Dame, možnosť návštevy PICASSOVHO múzea v Paláci Grimaldi priamo pri mori. Osobné voľno na občerstvenie, nákupy... Večer návrat do hotela Ibis budget v NICE.

5.deň

Zosilnené francúzske raňajky, prehliadka najväčšieho mesta Cote d´ Azur, NICE. 9-hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Miestny ranný a dopoludňajší provensálsky trh, prechádzka starým centrom kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolami, hlavné reprezentačné nám. Place Masséna, divadlo, Justičný palác, Katedrála sv. Reparáty a Rity. V ich blízkosti možno ochutnať najlepšiu zmrzlinu v Provensálsku – Fenocchio. Výlet miestnym vláčikom po hlavných pamiatkach mesta - dostanete sa ním aj k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Osobné voľno, pobyt pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried. Večer cca 18.00 odchod z Nice. Cesta nonstop Taliansko, Rakúsko.

6.deň

Príchod v popoludňajších /Bratislava/, cca 10.30 hod., Trnava cca 11.15 hod., Nitra, cca do 12.15 hod.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

3x hotelové ubytovanie** - 1/2 S+WC,TV, 3 x francúzske zosilnené raňajky /teplé nápoje - káva, čaj, mlieko, kakao, sladké a slané pečivo, maslo, džem, nutela, med, džús, jogurt, ovocná výživa, 2 druhy syra, cereálie/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Bova , poistenie insolventnosti Union

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2 EUR/os/deň .

Možné vstupy:

MONACO - Kombiticket Oceánografické múzeum a Kniežací palác 19 EUR dosp., mládež do 18 r. 11 EUR/študent (príp.ešte možná zľava) Oceánografické múzeum samostatne študent cca 7,50 EUR, dosp. 12,50 EUR pri skupine..., MHD Monaco maximálne 2 Eur

NICE - vláčik 8 EUR/os.premáva 10.00-19.00 hod.

PORTGRIMAUD - plavba po lagúnach mestečka 4-5 EUR/os., zvonica 1 EUR

CANNES - Vláčik v Cannes 7-10 EUR, skupiny zľavy. Tu neplánujeme vstupy

ANTIBES - Museé Picasso (prehliadka cca 1 hod.) 6 EUR, seniori nad 65 r. a študenti 3 EUR

OBJEDNÁVKA