Romantika Francúzskej Riviéry -“top výber“Cannes - Saint Tropez - Nice - Antibes - Monaco V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Francúzko

Nádherná krajina, priaznivé klimatické podmienky a úžasne bohatá vegetácia lákali už v polovici 18.stor. na tieto miesta vybranú spoločnosť z celej Európy. Dodnes je Riviéra vyhľadávaným turistickým cieľom možno aj preto, lebo je to neobyčajne krásna oblasť, jej farby upútajú určite každého. Kamienkové a pieskové pláže striedajú príkre útesy, ktoré sa prudko zvažujú do mora a vytvárajú tak neopakovateľný ráz tunajšieho pobrežia. Vybrali sme pre Vás najznámejšie letoviská a horské strediská Cote d´Azur, naviac obohatené atmosférou trhov či miestnych viníc a pláží. Francúzska riviéra je viac než len prázdninový raj, prijmite teda naše pozvanie na výlet.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., nástupy ZV, ZH, NR, TT, Bratislavy cca 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Cannes.

2. deň:

V ranných hodinách príchod na Azúrové pobrežie do mesta CANNES, 9 hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry - reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame, pobyt pri mori /najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur/. V blízkosti reštaurácie, obchody, bistrá...možný fakultatívny výlet vláčikom po meste. Počas voľna doporučujeme lodný výlet /lode idú každých 30 minút/ na ostrov St. Marguerite s peknou prírodou, plážami a vyhliadkami /12 minút jazdy/, kde sa nachádza pevnosť s celami. Tu bol údajne koncom 17. storočia väznený „muž so železnou maskou“. Podvečer presun na hotelové ubytovanie ** plus pri Frejus, 1/2 S+WC+TV.

3. deň:

Kontinentálne francúzske raňajky, o 8.10 hod. odchod, prvou zastávkou bude horské mestečko GRASSE (50 km) - stredisko výroby francúzskych parfémov a vôní, 10.00 hod. - 11.00 hod. návšteva rodinnej firmy a múzea s dlhoročnou tradíciou Fragonard, možnosť nákupu ich parfémov. Blízko historickej budovy výrobne sa nachádza aj múzeum Provensálskych historických kostýmov a bižutérie. Krátka prechádzka historickým centrom. Určite zaujímavá bude aj prehliadka stredovekej malebnej umeleckej dedinky s romantickými kamennými uličkami MOUGINS (25 km), kde žil v roku 1961-1973 a zomrel Pablo Piccaso. Popoludní návšteva prímorského letoviska ANTIBES (16 km) – mesto karafiátov a ruží, pobyt v centre vrátane starého historického mesta s katedrálou, trhoviskom a Musee Picaso, osobné voľno alebo pobyt na pláži v Antibes, tu aj možnosť večere v individuálnej réžii. Večer návrat do hotela Ibis budget vo Frejus.

4. deň:

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Jedinečný tradičný provensálsky štvrtkový trh s ovocím, syrmi, koreninami, šperkami, taškami, oblečením a ochutnávkou miestnych kulinárskych špecialít. Možnosť lodnej plavby kanálmi mestečka a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola s krásnym výhľadom na lagúnu. SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta - luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica, dominantný miestny kostol so zvonicou a radnicou, romatické uličky, obchodíky a umelecké galérie. Osobné voľno na obed. Odtiaľ presun popri Pampellone a viniciach do blízkeho RAMATUELLE. Romantické stredoveké mestečko s vínnymi pivnicami, starými domami či sochou sv. Ondreja – patróna mesta, vyrezanou z figovníka. Na miestnom cintoríne je pochovaný herec Gerard Philipe. Cestou späť kratší pobyt pri mori s možnosťou kúpania na periférii FRÉJUS – ST. RAPHAEL a večer osobné voľno na prímorskej mestskej promenáde s možnosťou individuálnej večere. Návrat do hotela.

5. deň:

Kontinentálne francúzske raňajky, presun na sever. Najprv sa zastavíte v atraktívnej dedinke ST. PAUL DE VENCE. „Stredoveká pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov - malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetmi a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobami umelcov vrátane Marca Chagalla. Cca po 13.00 hod. príchod do najväčšieho mesta Côte d´Azur, NICE. Výlet miestnym vláčikom po hlavných pamiatkach mesta - kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi, hlavné reprezentačné námestie Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Dostanete sa aj k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu možnosť prehliadky so sprievodcom do centra starého mesta s kostolmi sv. Reparáty a sv. Rity, pri ktorej sa nachádza aj najlepšia zmrzlináreň v celom Provensálsku FENOCCHIO. Osobné voľno, možný kratší pobyt pri mori na okruhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried. Cca 19.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Nice ** plus /typ Ibis budget/. V blízkosti reštaurácie.

6. deň:

Kontinentálne raňajky, odchod do 24 km vzdialeného Monackého kniežatstva. 9 hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzskej riviéry“ s pobytom pri mori. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a katedrálou /možnosť návštevy Oceánografického múzea/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo /parky, kasíno, jachtársky klub… štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

7.deň

Príchod v poludňajších /Bratislava/ a popoludňajších hodinách /Banská Bystrica/

 

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

4 x hotelové ubytovanie **plus Ibis budget - 1/2 S+WC,TV, 4 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné + COVID), 1/1 izba:75 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 12,50 - 14,50 EUR,mládež zľavy, kniežací palác 8 EUR, MHD Monaco 2 EUR, vláčik v Nice 8 EUR, plavba Portgrimaud od 4 EUR, zvonica 1 EUR,

Cannes - loďný výlet spiatočný lístok 13 EUR, pevnosť s celami 7 EUR, vláčik 7 - 10 EUR. Skupiny z cien  zľavy. Antibes-Musée Picasso 6 EUR, seniori nad 65 r. a študenti 3 EUR.

OBJEDNÁVKA