Budapešť s návštevou Tropicaria-Stredné Slovensko , Maďarsko

Pozývame Vás na príjemný výlet do grandióznej a historickej metropoly Maďarska - Budapešti. Okrem malebnej panorámy mesta a cenných pamiatok budete mať možnosť navštíviť aj súčasnú najväčšiu atrakciu „Tropicárium a Oceanárium“.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 36,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice cca 5.30 hod., Zvolena 5.55 hod., Krupina 6.25 hod., Šahy 7.35 hod.. Po príchode do BUDAPEŠTI cca 09.30 hod. - 9.45 hod., prehliadka začne na Námestí hrdinov /Hosok t./. Potom sa popri zábavných parkoch a hrade Vajda presuniete k Zoologickej záhrade. Odtiaľ autobusom cez  Andrássyho triedu okruh k Bazilike sv. Štefana - prehliadka interiéru a možnosť výstupu na kupolu a Nábrežiu Dunaja s Parlamentom. V centre mesta si pozriere secesné domy na Vátci utca, Nám. Vorosmarty Tér, tu aj osobné voľno. V časti BUDA navštívite Rybársku baštu /možný vstup/, kostol sv. Mateja - zvonku a nádvoria hradného areálu. Na Budíne aj osobné voľno na občerstvenie. Po prehliadke mesta sa presuniete za perifériu Budapešti k  súčasnej najväčšej atrakcii mesta Tropicaria a Oceanária, ktorého expozície sú situované v modernom obchodnom a zábavnom centre Campona Shopping Center - v rámci prehliadky aj osobné voľno na nákupy - blízke Tesco, prípadne občerstvenie na poschodí /Mc Donald, grécke špeciality, kaviarne/. Predpokladaný odchod cca 17.45 hod., predpokladaný návrat – Krupina cca 20.10 hod., Zvolen 20.40 hod., B. Bystrica po 21.15 hod.

Cena zájazdu 36 EUR

Cena zahŕňa:

dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie Union 3 EUR /os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID)

Možné vstupy:

Tropicárium a Oceanárium od  3 000 HUF, mládež do 18 r., dôchodcovia od 62 r. od  2 300 HUF, Rybárska bašta  1 500 HUF, deti  500 HUF, Kostol sv. Mateja od  2 000 HUF, Bazilika sv. Štefan  1 200 HUF, kupola s výťahom  1 000 HUF, ZOO + Holnemvolt  3 300 HUF (v skupine  3000 HUF), študenti  2 500 HUF, deti 2 - 14 r.  2 200 HUF (v skupine zľavy)

 

ČO UVIDÍTE V TROPICÁRIU?

Akvárium so žralokmi * Bazén s rajami * Koralové útesy, sépie * Dažďový prales s aligátormi * Opice, leguány * Hady, obrovské korytnačky * Akváriá so sladkovodnými rybami * Motýle, hmyz, žaby a iné malé plazy * Hlavnou atrakciou budapeštiaskeho Tropicaria je 1,6 miliónov litrové žraločie akvárium s 11 m dlhým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla, ktoré bolo dovezené z Japonska. Takto sa návštevníci bez obáv môžu pozerať na 6 kusov takmer dvojmetrových žralokov. Tigrované a hnedé žraloky patria medzi 10 najbezpečnejších druhov žralokov.

 

Kolektívy možnosť aj iného termínu, príp.zmena programu, dlhšia návšteva centra, prípadne Zoologickej záhrady

OBJEDNÁVKA