To najlepšie z AnglickaLondýn – Windsor – Stonehenge - Stratford Upon Avon – Oxford (cez Bruggy - Brusel) V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Veľká Británia

Dávna história, stredoveká ale aj moderná architektúra a typická atmosféra navštívených miest. S týmto všetkým sa môžete stretnúť počas zájazdu do západnej Európy. Autobusový zájazd s 2 tranzitnými ubytovaniami.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM

1. deň

Odchod zo Slovenska v dopoludňajších a popoludňajších hodinách (BB 9.00 hod., BL 13.30 hod.), cesta nonstop cez Rakúsko, Nemecko do Belgicka.

2. deň

V ranných hodinách príchod do malebného a historického mesta Belgicka - BRUGGY, poprepájanom kanálmi (pripomína talianske Benátky). 9 - hodinová prehliadka mesta a osobné voľno počas bezpečnostnej prestávky autobusu. Najprv navštívite jeho centrum. Dominantou námestia je 83 m vysoká veža so zvonkohrou, štítové domy, radnica a Bazilika sv. Krvi (postavená pre uloženie kvapiek Kristovej krvi dovezenej r. 1149 križiakmi zo Sv. Zeme). Ďalšie chrámy v meste: kostol sv. Spasiteľa, kostol P. Márie so sochou P. Márie od Michelangela. Štýlové obchodíky s čipkou, kaviarne, možnosť plavby po kanáloch mesta. Podvečer odchod na hotelové ubytovanie vo francúzskom  Dunkerque - 70 km - hotel Premiere Classe alebo Ibis budget 1/2 S+WC+TV.

3. deň

Kontinentálne raňajky, cca 6.30 hod., presun k EUROTUNELU Calais - cca 45 km (Coquelles - Folkestone - prejazd trvá 35 min. oproti lodnému trajektu 75 min.). Odchod k trajektu - Eurotunel o cca 9.20 SEČ (check-in time 8.50). Po colnom vybavení si posuniete hodinky o 1 hod. dozadu, t.j. príchod do Folkenstone o 8.55 hod. (čas vo VB) a vydáte sa na cestu ostrovom do Salisburskej planiny, kde si pozriete najznámejšiu predhistorickú pamiatku v Európe STONEHENGE, Monolitická kamenná „svätyňa“ pochádzajúca cca z doby bronzovej Kratšia zastávka v blízkom Salisbury - prehliadka nádhernej ranogotickej katedrály s najvyššou vežou v Anglicku. Podvečer príchod do LONDÝNA. V prípade časových možností pešia prechádzka - Parlament, Big Ben, Westminster Abbey - zvonku. Večer hotelové ubytovanie**plus typ Ibis budget,1/2 S+WC+TV.

4. deň

Kontinentálne raňajky. Po raňajkách zamierite na severozápad a to do STRATFORD upon AVON, malebného mestečka, ktoré preslávil jeho rodák W. Shakespeare. Pri pešej prehliadke navštívite nielen jeho dom, ale aj miesto posledného odpočinku, kostol Holy Trinity a ďalšie domky, ktoré sú späté s ďalšími členmi Shakespearovej rodiny (Dom manželky Anne Hathway, Dom rodičov: Dom Mary Arden...). Osobné voľno na obed. Potom sa zastavíte v Blenheim Palace (rodisko britského premiéra W. Churchila -palác zvonku), záhrady a odtiaľ sa presuniete do blízkeho mesta, svetoznámeho OXFORDU, ktorého univerzita je najstaršou v Anglicku. Prehliadka areálu university – l z „college“, kostola St.Mary the Virgin Church Návrat do hotela v Londýne vo večerných hodinách.

5. deň

Kontinentálne raňajky, presun do kráľovského WINDSORU, prehliadka mesta so zámkom (plánovaný vstup), ktorý je sídlom anglických panovníkov a študentského mestečka Eaton. Osobné voľno na obed. Odtiaľ návrat späť do Londýna.Nábrežie Temže s Parlamentom a jeho záhradami, Westminster Abbey. Návšteva najväčšej súčasnej londýnskej atrakcie LONDON EYE (Londýnske oko) - vstup. Tu aj možnosť večerného občerstvenia – reštaurácie, rýchle občerstvenie... v individuálnej réžii. Večer návrat do hotela.

6. deň

Kontinentálne raňajky, celodenná prehliadka LONDÝNA. Možnosť návštevy múzea voskových figurín M. Tussaud´s alebo British museum. Kensingtonské záhrady s Kensingtonským palácom – zvonku, Hyde Park, Buckingham Palace – zvonku, Park sv. Jakuba . Po Whitehall a popri Downing Street prejdete na Trafalgar Square s National Galery -  vstup zdarma. Podvečer po osobnom voľne návšteva rušných obchodných ulíc Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Soho, návrat do hotela v neskorších večerných hodinách.

7. deň

Po raňajkách pešia prehliadka LONDÝNA. Hradný areál Tower, Tower Bridge, Katedrála sv. Pavla, príp.Shakespeare Globe Theatre-zvonku. Poznámka: Pri odchode z Londýna v prípade časových možností (záleží od premávky), krátky okruh autobusom po modernej časti Docklands, Greenwich. Po 15.00 hodine odchod z Londýna (britský čas) do Folkestone k Eurotunelu, prejazd, cca 20.30 hod. príchod na hotel do Dunkerque, nocľah.

8. deň

Kontinentálne raňajky, odchod do cca 170 km vzdialeného BRUSELU. 9-hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Navštívite Bruckpark s Atómiom a Mini-Európou. Odtiaľ sa metrom presuniete do centra a pozriete si námestie Grande Place s cechovými domami radnicou, sošku Manneken Pis, katedrálu sv. Michala a Guduly, kráľovský palác...osobné voľno. Odchod cca 19.45 hod. Cesta nonstop cez Nemecko, Rakúsko.

9. deň

Príchod na Slovensko v dopoludňajších /Bratislava/ a poludňajších hodinách /Ban. Bystrica/cca do 15.00 hod.

 

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

4 x hotelové**plus ubytovanie v 1/2 S+WC+TV v Londýne, ubytovanie – periféria Londýna, typ Ibis Budget, 2 x tranzitné ubytovanie v 1/2 S+WC+TV typ Premiere Classe alebo Ibis Budget, 6 x kontinentálne raňajky, spiatočný trajekt Calais - Folkestone  Eurotunnel, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os/deň, 1/1 izba 105 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Belgicko: Bruggy plavba po kanáloch Bruggy max. 7 EUR/os, múzeum čokolády 6 EUR, chrámy zdarma, kostol P.Márie cca 5 EUR. Brusel: dosp. Atómium 11 EUR, Mini-Európa 14,30 EUR /komb.lístok 23,50 EUR/, metro 2 EUR

Anglicko: Stonehenge dosp.14,50 GBP, študent a dôchodca nad 60 rokov 13,50 GBP, deti 5-15 rokov 8,70 GBP, Salisbury katedrála (dobrovoľné prípspevky): dosp. 6,50GBP, študenti, dôchodcovia 5,50 GBP, deti 3 GBP, Blenheim Palace palác, park , záhrady-dosp. 24 GBP, študenti a dôchodcovia19,50 GBP, deti 14GBP, pri skupine zľavy - dospelá osoba od 13,60 GBP

Oxford: college od 5 GBP, kostol 8,50 GBP, Londýn cca do 120 GBP dosp.

OBJEDNÁVKA