Toskánska turistická lahôdkaFlorencia – Gréve – Siena - San - Gimignano – Volterra - Pisa V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Taliansko

Pozývame Vás na zájazd po pôvabnom Toskánsku a toskánskej vínnej ceste Chianti, do kraja s tritisícročnou históriou a tradíciou vinohradníctva. L´abbinamento - šťastné spárenie jedla a vína aplikuje takmer každý dospelý Talian. Pozriete si najznámejšie historické mestá, v ktorých prevažuje gotika a renesancia, ale stretnete sa aj s etruskou kultúrou a najzaujímavejšia bude určite cesta toskánskym vidiekom s „top“ destináciou – vínnou cestou Chianti. Navštívite uznávaných vinárov a samozrejme ochutnáte vína Chianti DOCG.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zo Slovenska v poludňajších (Banská Bystrica, ZV, ZH, NR, TT) a popoludňajších hodinách (Bratislava cca 17.15 hod.), cesta nonstop Rakúsko, Taliansko.

2. deň:

Príchod do toskánskej FLORENCIE v ranných hodinách. Výhľad z terasy Piazzale Michelangelo na panorámu mesta. Pešia 9 hodinová prehliadka historickým centrom - Bibliotéka, kostol Santa Croce, Piazza Signoria, Dómske námestie s dómom Santa Maria del Fiore, baptistérium, kostol San Lorenzo… most Ponte Vecchio. Fakultatívne návšteva múzea Galéria Uffizi alebo Pitti, príp. Accademia. Vstup do kostolov aj iných pamiatok je od r. 2003 platený. Cca 17.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie*** v okolí Florencie.

3. deň:

Kontinentálne raňajky, „top“ toskánska vínna cesta CHIANTI s návštevou 2 vinárov. Prehliadka Castello Verrazzano s ochutnávkou vín, návšteva vinice a pivníc. Ochutnávka: Ser Chiaro, biele Toscanske IGT, Chianti Classico DOCG a Riserva, ochutnávka Extra Virgin Olive Oil s toskánskym chlebom, a Víno Santo s tradičnými toskánskými Cantuccini. Prípadne alternatíva – vinár v Montefioralle. Osobné voľno na obed v mestečku GRÉVE, stredisku vínnej cesty. Popoludní návšteva Castello di Brolio - miesta, kde barón Bettino Ricasoli v 60. rokoch 19. storočia kodifikoval zmes hrozna pre Chianti. Tour Terroir trvá 2,5 hodiny. Obsahuje: ich špeciálneho sprievodcu po zámockej záhrade, prehliadku miestneho kostola a ich vlastného múzea, prehliadku vinohradu, ochutnávku 3 vín Etnoteca. Večer hotelové ubytovanie*** pri Siene.

4. deň:

Kontinentálne raňajky. Prehliadka gotickej SIENY s unikátnym  Dómom a svetovou architektonickou atrakciou polkruhovým námestím Piazza del Campo s historickými budovami. Odtiaľ pokračovanie do atraktívneho SAN GIMIGNANA, ktorého hradby a typické historické veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mestečka - námestie Piazza della Cisterna, Palazzo del Popolo, Bazilika Santa Maria Assunta, Dóm… . Neskôr popoludní si ešte pozriete centrum etruskej civilizácie, mestečko VOLTERRA, známe spracovaním a výrobou alabastru. Odtiaľ presun na hotelové ubytovanie*** pri Pise.

5. deň:

Kontinentálne raňajky. Odchod do PISY - 9 hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka historického centra - „Námestie zázrakov“ s dómom, baptistériom, cintorínom Camposanto, šikmá veža Torre Pendante, na vstup sú potrebné vopred objednávky aj mesiac dopredu. Možné vstupy Cintorín, katedrála, krstiteľnica, múzeum sinópií - predkresba pre fresky... . Osobné voľno. Podvečer cesta nonstop na Slovensko.

6. deň:

Príchod v dopoludňajších (Bratislava) a popoludňajších hodinách (Banská Bystrica).

 

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:
3 x hotelové ubytovanie *** v 1/2 S+WC /príp.1/1, 1/3/,  3 x kontinentálne raňajky, sprievodcu, mýto Florencia, Siena, Pisa, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň,  Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID), 1/1 izba 55 EUR/3 noci

Možné vstupy:
FLORENCIA - Kostol Santa Croce 5 - 7 EUR, Galéria Uffizi 20 EUR, Gal. Academia 13 EUR

PISA - Šikmá veža 18 EUR, Dóm zdarma v kombinácii s inou pamiatkou, cintorín Camposanto 5 EUR, Baptistérium 5 EUR, Museo delle sinopie a Opera po 5 EUR, kombinovaný lístok mimo veže 2 pamiatky 7 EUR, 3 pamiatky 8 EUR, 4 pamiatky 9 EUR

SIENA - Dóm 4-7 EUR, veža Torre del Mangia 8 EUR

S.GIMIGNANO - Duomo s kaplnkou Fina 3,50 EUR, 2 veže + galéria 5 EUR

2 x ochutnávka vína a návšteva známych vinárov Chianti v okolí Gréve v cene 42 EUR

OBJEDNÁVKA