Chorvátsko - Po stopách WinetouaV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Chorvátsko

POZÝVAME VÁS DO NÁRODNÝCH PARKOV CHORVÁTSKA – PLITVICKÉ JAZERÁ A KRKA SO SVOJIMI PRÍRODNÝMI KRÁSAMI A DO HISTORICKÝCH JADRANSKÝCH PRÍMORSKÝCH MIEST ŠIBENIK A ZADAR.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách - Banská Bystrica 19.00 hod., Zvolen 19.30 hod., Žiar nad Hronom, Nová Baňa, Nitra 21.50 hod., NOVÉ ZÁMKY cca 22.50 hod.. Nočná jazda cez Maďarsko na hraničný prechod Letenye / Goričan (tu je možná výmena EUR za Kuna).

2. deň:

Príchod do Národného parku PLITVICKÉ JAZERÁ v ranných hodinách, cca 07.30 hod.. Vstup č. 2 Plitvicke jezera - Hladovina (je tu aj zmenáreň, suvenírové obchody, občerstvenie…). Rezervovaný  vstup pre  skupinu Vstup - ULAZ 2 na 8.00 hod.. Cena A*** 150 kuna /os. Prosíme, aby mal každý túto sumu pripravenú, vyzbiera sprievodca. Každý sa po parku pohybuje individuálne a so vstupenkou obdrží aj mapku s vyznačenými 6 prehliadkovými trasami (po 3 z každého vstupu). V cene vstupenky pešie cesty, elektrovláčik, loďky….

Prehliadka unikátnych Plitvických jazier známych z kníh Karla Maya – Winnetou (vstup o 8.00 H, prehliadka - 4 hod.). Sústava 16 terasovitých jazier (najväčšie Kozak 2400 m dĺžka) a s čírou vodou (pamiatka UNESCO) a 90 vodopádov sa rozprestiera na ploche asi 295 km2 a jazerá sú prepojené mnohými kaskádami a vodopádmi. Prehliadkové trasy sú vybudované chodníčkami a mostíkmi, časť prehliadky je možné absolvovať pešo aj vláčikom alebo loďkou. Cca 12.00 hod. presun do mesta Zadar 164 km (príchod cca 14.30 hod.), približne tri hodiny pobyt v meste ZADAR, ktoré je najväčším v severnej Dalmácii a tiež domovom známych likérov Maraskino a Pelinkovac. Pačas prehliadky uvidíte - mestské hradby, antické pamiatky, rotundu sv. Donáta, katedrálu sv. Anastázia - oplatí sa ísť na zvonicu, odkiaľ je krásna vyhliadka za cca 15 kuna, kostol P. Márie, Národné nám., ... a osobné voľno v meste, prípadne možnosť pobytu na mestskej pláži Kolovare. Blízko je reštaurácia. Hotelové ubytovanie ***  1/2 izby S+WC+TV, alebo 1/3, izby S+WC  blízko mesta Zadar.

3. deň:

O 07.00 hod. zosilnené raňajky, o 07.50 hod. odchod autobusom do Národného parku KRKA s jedinečným prírodným dielom - sústavou vodopádov na rieke Krka. Z obce Lozovac sa dostanete našim alebo ich autobusom do najkrajšej časti Skradinské vodopády, popri rieke vedú turistcké cestičky (celý okruh sa dá abslovovať za 1,5 - 2,5 hod). V prípade záujmu sa dá loďkou za príplatok dostať k ostrovčeku Visovac alebo Rošskému vodopádu. Rezervovaný vstup na skupinu 150 kuna / os. Predpokladáme návštevu parku dve hodiny a odchod o cca 12.30 hod.. Odtiaľ pokračovanie do jedného z najkrajších chorvátskych miest - ŠIBENIKA. Prehliadka mesta – katedrála sv. Jakuba, radnica, Palác Foscolo,…. pobyt  pri mori na mestskej pláži Banj. Odchod o cca 18.45 hod.. Hotelové ubytovanie *** vo Vodiciach. Hotel má reštauráciu - pizzeriu.

4. deň:

Po zosilnených raňajkách o 8.00 hod. odchod do metropoly Chorvátska ZAGREBU (360 km). Po 13.00 hod. krátka prehliadka centra - Dolné mesto a jeho námestia, katedrála, kostol sv. Marka, Nám. Josipa Jelačiča, socha kráľa Tomislava, ... a osobné voľno.  Hotelové ubytovanie *** pri Zágrebe.

5.deň

Zosilnené raňajky, presun 77 km do najväčšieho mesta na rieke Dráve, starobylého a barokového VARAŽDINU. Unikátmi sú renesančný vodný zámok Stari grad ako aj šľachtické paláce, kostoly, radnica. Osobné voľno. Cca 12.30 hod. odchod na Slovensko. Príchod Nové Zámky cca 19.00 hod., Nitra 19.45 hod., NB, ZH, Zvolen cca 21.15 hod., Banská Bystrica po 22.00 hod.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie*** v 1/2 S+WC, pobytová taxa, 3 x zosilnené raňajky, doprava luxusným autobusom Mercedes/Bova, Man, sprievodcu po trase zájazdu, garančné poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION 2,50 EUR /os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné + COVID)

Možné vstupy:

Plitvické vodopády  160 - 200 kuna ... cca 23 až 28,50 EUR, Študenti 100-125 kuna v skupine, deti 7-18 r. 45 - 70 kuna (vrátane vláčika, lodiek...)

Vodopády Krka základný vstup pri skupine 150 – 200 kuna ... od 21,50 EUR (všetky časti parku, za lodné výlety sú príplatky cca 90 kuna na os.)

Zadar - veža so zvonicou na katedrále sv. Anastázia - vyhliadka 15 kuna

 

 

 

 

OBJEDNÁVKA