Silvester a Nový rok v RímeTaliansko

Privítanie Nového roku 2020 vo večnom meste – jedinečný silvestrovský program na rímskych námestiach, novoročná svätá omša. CHCETE PREŽIŤ POSLEDNÉ DNI ROKU 2019 NETRADIČNE? Ak áno, poďte s nami na 5 - denný zájazd do „večného mesta“ RÍMA, kde Vás sprievodca zavedie k najhodnotnejším svetovým umeleckým pamiatkam a tiež k typickým pizzériám a vianočne vyzdobeným obchodom. Priamo v uliciach Ríma uvidíte, ako sa jeho obyvatelia lúčia so starým rokom a vítajú nový. Na Nový rok 2020 sa môžete v Bazilike sv. Petra zúčastniť na slávnostnej svätej omši, na ktorej Svätý otec dá svoje novoročné požehnanie mestu a svetu.

5-dňový
autobusový zájazd
Nedeľa - Štvrtok Cena: 239,00 €

PROGRAM

1. deň

Odchod zo Slovenska v poludňajších hodinách, cesta nonstop Rakúsko, Taliansko. Nástupy: B. Bystrica (odchod o 10.20 hod.), ZV, ZH, NB, NR, TT, Bratislava (odchod 14.45 hod.).

2. deň Prehliadka Vatikánu

Príchod do Ríma v ranných hodinách, celodenná prehliadka VATIKÁNU. Fakultatívny vstup do Vatikánskych múzeí (v tento deň by mali byť zdarma, 9.00-12.30 hos., vstup, zatvorené od 14.00 hod.)., Bazilika sv. Petra, námestie, osobné voľno na občerstvenie a nákup suvenírov, cca 18.00 odchod do hotela**plus v blízkom okolí Ríma, 1/2 S+WC.

3. deň Silvestrovský

Kontinentálne raňajky, odchod do Ríma, presun metrom z Laurentiny do centra. Prehliadka centra mesta v smere: Lateránska bazilika, Sv. schody, Bazilika sv. Klementa, Bazilika sv. Peter v okovách, Bazilika Santa Maria Maggiore s betlehemskými jasličkami, osobné voľno na obed. Popoludní Piazza Venezia, Kapitol, Koloseum, Forum Romanum – zvonku, preun metrom do  Baziliky sv. Pavla za hradbami. Slávnostná silvestrovská večera  – menu s prípitkom cca 19.30 hod. (za príplatok 32 EUR). Silvestrovská atmosféra v uliciach večného mesta – špeciálne vyzdobené barokové námestie Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi, Quirinál... Hlavné oslavy na Piazza Venezia alebo Piazza Popolo alebo Piazza Reppublica. Po polnoci návrat do hotela.

4. deň Novoročný

Po raňajkách odchod do Ríma, slávnostná sv. omša v Bazilike sv. Petra celebrovaná pápežom, osobné voľno na obed. Popoludní prejdete popri  rieke Tiber, Anjelskom hrade, moste a Justičnom paláci  na Piazza Navona, odtiaľ k antickému Pantheónu, gotickému chrámu Santa Maria sopra Minerva, barokovému ozdobnému chrámu Il Gesu až k Fontane di Trevi a na Španielske námestie. Odtiaľ metrom k autobusu.

ÚČASŤ NA NOVOROČNEJ SV. OMŠI NIE JE POVINNÁ, TÍ, KTORÍ NEBUDÚ MAŤ ZÁUJEM, BUDÚ MAŤ ZATIAĽ OSOBNÉ VOĽNO A INDIVIDUÁLNY PROGRAM (vychádzka na blízky Giannicolo, prípadne prechádzka k Isola Tiberina, Ústa pravdy a pod….).

Cca 19.30 hod. odchod z Ríma, cesta nonstop.

5. deň

Návrat do Bratislavy cca 11.30 hod, výstupy po trase, do Ban.Bystrice po 15.30 hod.

 

Poznámka:

Od r. 2000 je zákaz vstupu zahraničných autobusov do centra mesta, pohyb turistov pešo a metrom.

Cena zájazdu 239 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie**plus v blízkom okolí Ríma v 1/2 S+WC+TV /príp.1/3, 1/1/, 2 x kontinentálne raňajky, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, mýto Rím, poistenie Union proti úpadku CK.

 

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION 2,00 EUR/os/deň,  1/1 izba 41,50 EUR/zájazd,

Silvestrovská večera /predjedlo, polievka, hlavné jedlo, dezert, víno, nealko nápoj/ 32 EUR.

3 lístky metro 4,50 EUR - povinný príplatok.

 

Možné vstupy:

Vatikánske múzeá  17 EUR /deti 8 EUR/, kupola na Bazilike sv. Petra - výťah a 322 schodov  8 EUR, Klenotnica Bazilika sv. Petra  6 EUR, metro /3 lístky/  4,50 EUR, Dolná Bazilika sv. Klementa  5 EUR

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena na osobu v dvojlôžkovej izbe239,00 €0,00 €
Povinné príplatky
3 lístky metro4,50 €0,00 €
Nepovinné príplatky
Silvestrovská večera32,00 €0,00 €
Príplatok za jednolôžkovú izbu41,50 €0,00 €
Komplexné cestovné poistenie UNION (5 x 2,00 € os./deň)10,00 €0,00 €
Cena za Váš zájazd celkom0,00 €

OBJEDNÁVKA