Rím – večné mesto, Vatikán5 - denný autobusový zájazd, Taliansko

TALIANSKO – krajina, kde sa v nádhernej symbióze spájajú krásy prírody s bohatou kultúrou a architektonickými dielami najväčších umelcov. Pozývame Vás na zájazd do Ríma, kde navštívite najznámejšie rímske baziliky a pamiatky a nadýchate sa atmosféry „večného mesta“.

5-dňový
autobusový zájazd
Piatok - Utorok Cena: 256,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice o cca 10.20 hod., nástupy ZV, ZH, NR, TT, Bratislavy cca 14.45 hod., cesta nonstop Rakúsko, Taliansko.

2. deň:

Príchod do metropoly Talianska RÍMA v ranných hodinách, celodenná prehliadka VATIKÁNU, návšteva Vatikánskych múzeí /2,5 - 3 hod./, po nej voľno na občerstvenie a nákup suvenírov v cenove výhodných obchodoch, prehliadka Námestia a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možný výstup na kupolu, ulica Zmierenia, Anjelský hrad a most. Podvečer hotelové ubytovanie ** v blízkom okolí Ríma cca 35 km, /1/2 prípadne 1/3 lôžkové izby/ so S+WC.

3. deň:

Po kontinentálnych raňajkách /teplé nápoje, pečivo, maslo, džem/ odchod do RÍMA. Prehliadka barokových a iných pamiatok v smere: Anjelský hrad a most, Justičný palác, Piazza Navona /bazilika sv. Agnesy, fontány, umelci, špeciálne zmrzlinárne/, Pantheon, gotický kostol Santa Maria sopra Minerva, Piazza Colonna, Fontana di Trevi, Španielske námestie. Zastávka v nákupnom centre. Návrat do hotela.

4. deň:

Kontinentálne raňajky, presun do RÍMA na celodennú prehliadku mesta. Nakoľko zahraničné turistické autobusy nemôžu jazdiť po meste, prehliadka sa bude realizovať sčasti pešo a metrom v smere - Sväté schody, Lateránska bazilika, Bazilika sv. Klementa /relikvie sv. Cyrila/, Bazilika sv. Peter v okovách /socha Mojžiša/, Bazilika Santa Maria Maggiore /jasličky z Betlehema/, voľno na obed, ďalej uvidíte Piazza Venezia, Trajánove Fórum, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, presun metrom do Baziliky sv. Pavla. Odtiaľ odchod z Ríma o cca 19.00 hod., cesta nonstop Taliansko, Rakúsko.

5.deň

Návrat do Bratislavy cca 11.30 hod., výstupy po trase, do B. Bystrice do 15.30 hod.

 

Cena zájazdu 256 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie ** v 1/2 S+WC+TV, 2 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, pečivo,maslo, džem/, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/ Man, mýto Rím, poistenie Union proti úpadku CK.

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION 2,00 EUR/os/deň, 1/1 izba 30 EUR/2 noci

Možné vstupy

RÍM: Vatikánske múzeá  17 EUR, deti a študentské skupiny  8 EUR, Dolná bazilika sv. Klementa  5 EUR, deti a študenti  3,50 EUR, Kupola na Bazilike sv. Petra s výťahom  8 EUR, študentské skupiny zľavy,  schody od  2,50 EUR, Klenotnica Bazilika sv. Petra  6 EUR, Koloseum+Palatín+Forum Romanum  12 EUR, metro  4,50 EUR

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena zájazdu256,00 EUR0,00 EUR
Nepovinné príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu30,00 EUR0,00 EUR
Komplexné cestovné poistenie UNION (5 x 2,00 EUR os./deň)10,00 EUR0,00 EUR
Cena za Váš zájazd celkom0,00 EUR

OBJEDNÁVKA