Južné Taliansko - mestá na skalách CAPRI, POBREŽIE AMALFI, ORVIETOCAPRI – POMPEJE – NEAPOL - AMALFI - POSITANO, Taliansko

Pozývame Vás spoznať jedinečnú prírodnú ostrovnú scenériu, históriu európskej civilizácie a pamiatky, ktoré sú výsledkom ľudskej šikovnosti.

6-dňový
autobusový zájazd
Utorok - Nedeľa Cena: 309,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách - Banská Bystrica 7.30 hod., Zvolen 08.00 hod., ZH, NB, NR, TT, Bratislava 11.30 hod., cesta nonstop Rakúsko, Taliansko

 2. deň:   Sorrento, Capri

Príchod do SORRENTA v ranných hodinách, celodenný výlet na čarovný OSTROV CAPRI. Cca 07.50 hod. dchod minibusom z centrálneho záchytného parkoviska Parking terminal Sorrento (Via San Renato 15)  do prístavu v Sorrente. O 08.45 hod. 50 minútový lodný trajekt zo Sorrenta do prístavu Marina Grande na Capri, presun pozemnou lanovkou do centra mesta Capri, vyhliadka z Augustových záhrad na skalné útesy Faraglioni, výlet mikrobusom do neďalekého mestečka Anacapri - cca 5 km, ochutnávka miestnej špeciality Limoncelo, možnosť návštevy jedinečnej Vily San Michéle s múzeom švédskeho lekára Axela Muntheho a ďalšej atrakcie, kostola San Michéle s majolikovou podlahou. Fakultatívne pre záujemcov prehliadka svetoznámej „Modrej jaskyne“ (títo však počas dňa by museli mať individuálny program). Podvečer o 16.20 hod. návrat loďou do Sorrenta, 17.25 hod. odchod miestnym mikrobusom na parkovisko,  hotelové ubytovanie *** pri Salerne.

3. deň:  Salernský záliv, Amalfi a Positano

Kontinentálne raňajky, lodný 30 minútoý trajekt do Salernského zálivu a prístavu Marina Grande. Najprv navštívite  malebné  morské kúpele AMALFI s pobrežnou promenádou. Odtiaľ cez Piazza Flavio Gioia prídete k radnici s modernou mozaikou na fasáde a mestským múzeom. K Dómu sv. Andreja z 9. st. na Piazza del Duomo vedie 62 schodov a sú v ňom uložené pozostatky apoštola sv. Ondreja. Dominantou na brale je  kapucínsky kláštor. Odtiaľ sa opäť lodným trajektom doplavíte k neobyčajne malebnému mestečku POSITANO ležiacom na skalnatom svahu nad morom. Kubické domy s klenutým zastrešením  pripomínajú saracénske obdobie. Cca 16.00 hod. návrat do Salerna, krátka prehliadka centra s dómom San Matteo z 11. st. s relikviami sv. Matúša. Odchod autobusom na hotelové ubytovanie  v blízkom okolí Pompejí ***1/2 S+WC+TV .

4. deň:  Pompeje, Neapol

Raňajky bufet,  prehliadka historického mesta POMPEJE - vstup za príplatok 15 EUR (svetová atrakcia, vykopávky mesta zničeného lávou, osobné voľno aj na obed). Cca o 13.00 hod. odchod. Prejazd cez NEAPOL - dolná časť mesta  (Nový hrad, Kráľovský zámok, Castel dell´Ovo na hrádzi, Plebistické nám., kostol San Francesco di Paola s povestnou kupolou, divadlo S. Carlos, galéria Umberta I. . Podvečer hotelové ubytovanie v okolí Ríma 1/2 S+WC+TV.

5. deň:  Orvieto

Kontinentálne raňajky, 9 hodinovvá bezpečnostná prestávka autobusu. Odchod  do etruského mesta ORVIETA, situovanom na tufovej skale (prístup lanovkou – spiatočný lístok 4 EUR), známym nielen kvalitným bielym vínom a keramikou, ale najmä gotickým dómom (jedna z najkrajších talianskych umeleckých stavieb - rôznofarebný mramor, interiér aj exteriér), vo vnútri dómu relikvia, spojená s eucharistickým zázrakom, rúško nasiaknuté krvou. Možná návšteva estruskej historickej studne. Osobné voľno v štýlových kamenných uličkách mesta, vo vinotékach možnosti degustácií. Cca 18.00 hod . nočný presun na Slovensko.

6. deň:

Príchod do Bratislavy cca 10.00 hod., pokračovanie TT, NR, NB, ZH, ZV, Banská Bystrica.

Cena zájazdu 309 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie *** v 1/2 S+WC (alebo 1/1, 1/3), 3 x kontinentálne raňajky bufet, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, mýta Orvieto, Pompeje, parkovné, poistenie Union proti úpadku CK.

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2 EUR/os/deň 

Povinný príplatok:

CAPRI  cca  48 EUR - spiatočný trajekt zo Sorrenta - Capr i - Sorrento, 3 x spiatočná doprava minibusmi v Sorrente a na Capri

Možné vstupy:

CAPRI: Capri -  Augustova vyhliadka cca 1,5 EUR, Anacapri Villa San Michéle  8 EUR (skupiny zľavy), majolikový interiér v kostole San Michele Anacapri cca 2 EUR, modrá jaskyňa od 14 EUR (len pri dobrom počasí – loď + vstup, individuálny program

POMPEJE:  vykopávky 15 EUR, mládež študenti 18 - 25 rokov 9,50 EUR, mládež do 18 rokov zdarma

ORVIETO:. Lanovka spiatočná cca 4 EUR/os. – skupiny zľavy,  Duomo 2 EUR (s kaplnkou Brizio - fresky, spolu 3 EUR)

Lodné trajekty: Salerno - Amalfi od 8 EUR, Amalfi - Positano od 8  EUR,  spiatočný Positano - Salerno od 12 EUR

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena na osobu309,00 EUR0,00 EUR
Povinné príplatky
Výlet Capri cca48,00 EUR0,00 EUR
Nepovinné príplatky
Komplexné cestovné poistenie UNION (6 x 2,00 EUR os./deň)12,00 EUR0,00 EUR
Cena za Váš zájazd celkom0,00 EUR

OBJEDNÁVKA