BarcelonaŠpanielsko

KÚZLO BARCELONY – pokladnica modernizmu, Génius Gaudí a jeho stavby s jedinečným chrámom Sagrada Familia, barcelonské gotické barris, ulzujúci bulvár La Ramblas s tržnicou, úchvatná prímorská promenáda, letné noci pri Magickej farebnej hudobnej fontáne, futbalový štadión Camp Nou - FC Barcelona, štýlové módne trendy či skvelé pochúťky v tapas. S týmto všetkým sa môžete stretnúť počas nášho pobytu v katalánskej metropole.

4-dňový
letecký zájazd
Štvrtok - Nedeľa Cena: 570,00 EUR

PROGRAM

1. deň:
Možný transfer do Viedne na trase: Banská Bystrica, ZV, ZH, NB, NR, TT, Bratislava za príplatok. Odlet z viedenského letiska vo Schwechate v dopoludňajších hodinách 9.00 hod. alebo 9.15 hod. (let na letisko El Prat v Barcelone trvá 2,10 hod.). Odchod metrom do hotela *** na periférii mesta (blízke metro), 1/2 S+WC+TV. Popoludní po oddychu presun metrom k Gaudího parku Guell, kde sa nachádza aj Gaudího malé múzeum v dome, kde 2 roky býval a najmä prekrásny panoramatický výhľad na mesto. Návrat do hotela. Večera v individuálnej réžii.

2. deň:
Raňajky - bufetový štýl, odchod metrom na celodennú prehliadku BARCELONY. Gaudího katedrála Sagrada Familia (rezervovaný vstup o 9.30 hod. interiér a exteriér s audioguide v angličtine). Odtiaľ pešo k Placa de Toros, bývalá býčia aréna a metrom k mestskému parku s Víťazným oblúkom Parc de la Ciutadella s prímorskou promenádou la Barcelonetta. Osobné voľno na obed a metrom k štadiónu FC Barcelona Camp Nou. Neskôr popoludní presun metrom do centra mesta. Monumentálne Španielske námestie, s 2 zvonicami a výstavnými palácami. Pohyblivými schodmi prídete až k dominantám - Národnému palácu - hlavná budova svetovej výstavy v r. 1929 ale aj Magickej fontáne s kaskádovitými vodotryskami (o 21.30 hod. si pozriete farebné hudobné predstavenie). Pri nej sa nachádza nemecký pavilón Miess van der Rohe možný vstup. Navštívite aj 213 m vysoký mestský pahorok s parkom a olympijským štadiónom - LOH 1992, Montjuic, ktorému sa hovorí „magická hora“. Osobné voľno na Placa de Braus Les Arenas /bývalá býčia aréna, dnes obchodný dom s terasovitou vyhliadkou) s viacerými reštauráciami). Blízko je aj pekný park Joan Miró. Po večernom predstavení fontán presun metrom do hotela.

3. deň:
Raňajky, odchod metrom do prístavnej časti Barcelony so sochou Krištofa Kolumba. Prejdete sa po hlavnej turistickej 5 dielnej tepne a pešej triede Ramble s divalom, Gaudího Palau Guell a úžasnou starou tržnicou Mercat Boqueria. Ozajstným magnetom je gotická časť Barri gotic s Kráľovským námestím Placa Reial, katedrálou sv. Eulálie s otvoreným nádvorím, Kráľovským palácom a labyrintom úzkych uliček s barmi a malebnými obchodami s unikátnymi suvenýrmi či konfekciou a šperkami. Z Katalánskeho námestia prejdete do modernejšej časti Eixample kde si budete môcť pozrieť Gaudího obytné domy - svetoznáme Casa Batló a Casa Milá, či iné nádherné secesné stavby ako Palau de la Musica Catalana, Casa Amatlar … . Osobné voľno na nákupy alebo možnú návštevu Akvária v prístavnej časti. Večera v individuálnej réžii. Možnosť večernéh predstavenia Flamenco show (podľa aktuálnej ponuky).

4. deň:
Presun metrom z hotela na letisko, odlet o 10.55 hod. alebo 12.35. hod.. Po prílete do Viedne, možný autobusový transfer až do Banskej Bystrice.

Cena zájazdu 570 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie*** v l/2 S+WC+TV, 3 x raňajky - bufetový štýl, sprievodcu po trase zájazdu, poistenie Union proti úpadku CK, spiatočnú leteckú dopravu Viedeň - Barcelona - Viedeň vrátane letiskových poplatkov

Možné príplatky:

Komplexné cest. poistenieUnion 2 EUR / os. / deň,  1/1 izba 110 EUR/os.,  spiatočný autobusový transfer Banská Bystrica - Schwechat - BB 65 EUR/os.

Vstupy splatné na mieste:

Sagrada Famiglia  26 EUR interier s audiogude vo svetových jazykoch, 17 EUR bez audioguide, s vežami a udioguide 33 EUR,  Parc Guell 10 EUR, deti do 12 r. a dôchodcovia nad 65 r. 7 EUR,  Gaudiho dom a múzeum kde žil 5,50 EUR,  Pavilón Funacio Mies van der Rohe -Španielske nám. 5 EUR, študenti 2,60 EUR,  Casa Battlo - prehliadka interiéru 25 EUR, mládež a seniori 22 EUR,  cena za 1 lístok metro 2,20 EUR /letisko drahšie/,  Casa Milá (La Pedrera ) 22 EUR,  FC Barcelona tour + múzeum od 26 EUR,  Flamenco show 15-25 EUR

….......................
Príplatok za 4-denný zvýhodnený lístok metro vrátane letiska 26,50 EUR !!!!!!!!!!

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena na osobu570,00 EUR0,00 EUR
Nepovinné príplatky
Príplatok za jdnolôžkovú izbu za zájazd110,00 EUR0,00 EUR
Spiatočný transfer na letisko do Viedne65,00 EUR0,00 EUR
Komplexné cestovné poistenie UNION (4 x 2,00 EUR os./deň)8,00 EUR0,00 EUR
Cena za Váš zájazd celkom0,00 EUR

OBJEDNÁVKA