BarcelonaV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Španielsko

KÚZLO BARCELONY – pokladnica modernizmu, Génius Gaudí a jeho stavby s jedinečným chrámom Sagrada Familia, barcelonské gotické barris, ulzujúci bulvár La Ramblas s tržnicou, úchvatná prímorská promenáda, letné noci pri Magickej farebnej hudobnej fontáne, futbalový štadión Camp Nou - FC Barcelona, štýlové módne trendy či skvelé pochúťky v tapas. S týmto všetkým sa môžete stretnúť počas nášho pobytu v katalánskej metropole.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM

1. deň:
Možný transfer do Viedne na trase: Banská Bystrica, ZV, ZH, NB, NR, TT, Bratislava za príplatok. Odlet z viedenského letiska vo Schwechate v dopoludňajších hodinách 9.00 hod. alebo 9.15 hod. (let na letisko El Prat v Barcelone trvá 2,10 hod.). Odchod metrom do hotela *** na periférii mesta (blízke metro), 1/2 S+WC+TV. Popoludní po oddychu presun metrom k Gaudího parku Guell, kde sa nachádza aj Gaudího malé múzeum v dome, kde 2 roky býval a najmä prekrásny panoramatický výhľad na mesto. Návrat do hotela. Večera v individuálnej réžii.

2. deň:
Raňajky - bufetový štýl, odchod metrom na celodennú prehliadku BARCELONY. Gaudího katedrála Sagrada Familia (rezervovaný vstup o 9.30 hod. interiér a exteriér s audioguide v angličtine). Odtiaľ pešo k Placa de Toros, bývalá býčia aréna a metrom k mestskému parku s Víťazným oblúkom Parc de la Ciutadella s prímorskou promenádou la Barcelonetta. Osobné voľno na obed a metrom k štadiónu FC Barcelona Camp Nou. Neskôr popoludní presun metrom do centra mesta. Monumentálne Španielske námestie, s 2 zvonicami a výstavnými palácami. Pohyblivými schodmi prídete až k dominantám - Národnému palácu - hlavná budova svetovej výstavy v r. 1929 ale aj Magickej fontáne s kaskádovitými vodotryskami (o 21.30 hod. si pozriete farebné hudobné predstavenie). Pri nej sa nachádza nemecký pavilón Miess van der Rohe možný vstup. Navštívite aj 213 m vysoký mestský pahorok s parkom a olympijským štadiónom - LOH 1992, Montjuic, ktorému sa hovorí „magická hora“. Osobné voľno na Placa de Braus Les Arenas /bývalá býčia aréna, dnes obchodný dom s terasovitou vyhliadkou) s viacerými reštauráciami). Blízko je aj pekný park Joan Miró. Po večernom predstavení fontán presun metrom do hotela.

3. deň:
Raňajky, odchod metrom do prístavnej časti Barcelony so sochou Krištofa Kolumba. Prejdete sa po hlavnej turistickej 5 dielnej tepne a pešej triede Ramble s divalom, Gaudího Palau Guell a úžasnou starou tržnicou Mercat Boqueria. Ozajstným magnetom je gotická časť Barri gotic s Kráľovským námestím Placa Reial, katedrálou sv. Eulálie s otvoreným nádvorím, Kráľovským palácom a labyrintom úzkych uliček s barmi a malebnými obchodami s unikátnymi suvenýrmi či konfekciou a šperkami. Z Katalánskeho námestia prejdete do modernejšej časti Eixample kde si budete môcť pozrieť Gaudího obytné domy - svetoznáme Casa Batló a Casa Milá, či iné nádherné secesné stavby ako Palau de la Musica Catalana, Casa Amatlar … . Osobné voľno na nákupy alebo možnú návštevu Akvária v prístavnej časti. Večera v individuálnej réžii. Možnosť večernéh predstavenia Flamenco show (podľa aktuálnej ponuky).

4. deň:
Presun metrom z hotela na letisko, odlet o 10.55 hod. alebo 12.35. hod.. Po prílete do Viedne, možný autobusový transfer až do Banskej Bystrice.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie*** v l/2 S+WC+TV, 3 x raňajky - bufetový štýl, sprievodcu po trase zájazdu, poistenie Union proti úpadku CK, spiatočnú leteckú dopravu Viedeň - Barcelona - Viedeň vrátane letiskových poplatkov

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň,  Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID),  1/1 izba 110 EUR/os.,  spiatočný autobusový transfer Banská Bystrica - Schwechat - BB 65 EUR/os.

Vstupy splatné na mieste:

Sagrada Famiglia  26 EUR interier s audiogude vo svetových jazykoch, 17 EUR bez audioguide, s vežami a udioguide 33 EUR,  Parc Guell 10 EUR, deti do 12 r. a dôchodcovia nad 65 r. 7 EUR,  Gaudiho dom a múzeum kde žil 5,50 EUR,  Pavilón Funacio Mies van der Rohe -Španielske nám. 5 EUR, študenti 2,60 EUR,  Casa Battlo - prehliadka interiéru 25 EUR, mládež a seniori 22 EUR,  cena za 1 lístok metro 2,20 EUR /letisko drahšie/,  Casa Milá (La Pedrera ) 22 EUR,  FC Barcelona tour + múzeum od 26 EUR,  Flamenco show 15-25 EUR

….......................
Príplatok za 4-denný zvýhodnený lístok metro vrátane letiska 26,50 EUR !!!!!!!!!!

OBJEDNÁVKA