Veľká noc v krásnom SlovinskuPamiatky, príroda - hory, jaskyňa, víno, Slovinsko

SLOVINSKO – prvý štát bývalej Juhoslávie, ktorý získal v r. 1991 nezávislosť a je zároveň najbohatší. Pre väčšinu turistov bol dosiaľ len tranzitným územím. Hoci rozlohou malá krajina má veľa prírodných krás, tradičný folklór, pohostinnosť a hodnotné historické pamiatky. Krajina je označovaná aj ako „Zelené miesto Európy“, pretože polovicu rozlohy pokrývajú lesy a tiež „Slnečná strana Álp“ vzhľadom na dostatok slnka.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 315,00 EUR

PROGRAM

1. deň:
Odchod v ranných hodinách, trasa "A" - Banská Bystrica o 5.20 hod., ZV 5.50 hod., ZH 6.15 hod., NR 7.25 hod., TT 08.10 hod., Bratislava 08.55 hod.. (Možná aj trasa "B" Trenčín o 05.30 hod., Trnava o 06.30 hod., Bratislava o 07.15 hod.). Cesta nostop Rakúsko, Slovinsko. Cca poludnia príchod do slovinského mesta MARIBOR. Pešia prehliadka centra mestečka - Námestie Glavni trg s morovým stĺpom P. Márie, stará radnica Rotvž, katedrála sv. Jána Krstiteľa, nám. Slomskov trg s divadlom, prístavná časť Lent s nábrežím rieky Drávy. Hotelové ubytovanie pri mestečku Maribor alebo Ptuj *** 1/2 S+WC+TV.

2. deň:

Zosilnené raňajky, o 9.00 hod. návšteva väčšej vinárskej firmy Ptujska klet, vinárstvo v Ptuji, riadená ochutnávka 3 vzorky miestnych vín, syr, chlieb - príplatok 9 EUR/os – najstaršia pivnica v Slovinsku. Prehliadka najstaršieho slovinského mestečka  PTUJ s historickými úzkymi domami s patinou, chrámami a zámkom ležiacom malebne pri rieke Drave a Ptujskom jazere. Osobné voľno na obed. Popoludní o cca 14.00 hod. presun do 60 km vzdialeného mesta CELJE s dominantným celjským hradom, renesančným zámkom (stara grofija s regionálnym múzeom) a minoritským kostolom P. Márie. Osobné voľno. Cca 18.00 hod. odchod na hotelové ubytovanie (70 km) na periférii Ľubľany ***  1/2 S+WC+TV.

3. deň:

Zosilnené raňajky, odchod k známym krapníkovým jaskyniam POSTOJNA  JAMA  /55 km/. Vstup 10.00  hod. alebo 10.30 hod. (treba vopred včas rezervovať). Jaskynný systém dlhý 27 km je jeden z najväčších na svete. Prehliadka 5,7 km okruhu, z toho 4 km elektrickým vláčikom. V umelých nádržiach sa nachádzajú vzácne živočíchy „tzv. ľudská ryba“ - svetová rarita, či koncertná dvorana. Český audioguide. V prípade záujmu možnosť návštevy blízkeho hradu Predjamski grad, označovaný za „slovinské orlie hniezdo“. Napoludnie odchod do centra metropoly Slovinska - LJUBLJANY (v preklade Milovaná - 300 tis.obyvateľov). Historická Emona leží v strede krajiny na rieke Ljubljanici a dominuje jej hrad. Navštívite Staré mesto s námestím „Stari trg“ (barokové a rokokové domy, kaviarne, vrátane najznámejšej Cafe Zvezda s vynikajúcou zmrzlinou), barokový dóm sv. Mikuláša, architektonickú ľubľanskú dominantu Trojmostie, kolonádu s tržnicou, prejdete sa okolo Univerzitnej knižnice. Architektúru mesta ovplyvnil známy Slovinec Jože Plečnik. Nocľah  Ľubľana.

4. deň:

Zosilnené raňajky o 7.15 hod., o 8.00 hod. presun 19 km do historického mestečka s hradom, malebnými uličkami a mostami ŠKOFJA LOKA. Skoro každá druhá stavba je tu chránenou pamiatkou. 10.30 hod. odchod na sever do 56 km vzdialených Júlskych Álp (tzv. Karavanky). Navštívite malebné klimatické kúpele BLED, ktoré sú „pýchou“ Slovinska. Z hradného komplexu na 140 m vysokej skale je prekrásny panoramatický výhľad na Bledské jazero a okolitú dedinku. Uprostred jazera je jediný pravý ostrov Slovinska, na ktorom sa nachádza kostol Nanebovzatia P. Márie. Vstup do Bledského stredovekého hradu, v ktorom je expozícia z histórie Bledu a jeho osídlenia, zbraní, šperkov, neogotický  kostol  sv. Martina. Možnosť plavby na loďkách na ostrov s kostolom. Hotelové ubytovanie *** v 1/2 S+WC+TV v Blede.

5. deň:

Zosilnené raňajky, 8.00 hod. odchod do 26 km vzdialeného známeho lyžiarskeho alpského strediska Júlskych Álp RIBČEV LAZ - BOHINJ - UKANC, ktoré leží v Triglavskom národnom parku. Kostol sv. Jána a fotopointy na jazero. Vodopády Slap Savica na rieke Savica, prípadne aj výlet kabínkovou lanovkou na vrch Vogel. O 14.00 hod. odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy cca 20.00 hod., výstupy po trase, Banská Bystrica do 23.45 hod., (trasa "B" Trenčín do 22.00 hod.).

Cena zájazdu 315 EUR

Cena zahŕňa:

4 x hotelové *** ubytovanie 1/2 S+WC+TV, 4 x zosilnené raňajky, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK.

Možné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie Union 2 EUR/ os. / deň

Možné vstupy splatné na mieste:
MARIBOR:

Vinagova klet: prehlaiadka pivníc so špeciálnym sprievodcom  3 EUR, aj s degustáciou  5 EUR.

PTUJ:

Prehliadka a degustácia Ptujska klet  9 EUR, !!! hrad s Regionálnym múzeom  6 EUR dosp. os., seniori  5 EUR, príplatok za výstavu karnevalových masiek  2 EUR.

CELJE:

Zámok - Regionálne múzeum Celje  4 EUR, deti  1 EUR

POSTOJNA JAMA:

25,90 EUR + 3 EUR požičanie audioguide v českom jazyku, celkom 24,70 EUR

ĽUBĽANA:

Lanovka k zámku spiatočný lístok  3 EUR / os. pri skupine nad 15 os.

BLED:

Hrad  11 EUR, pri skupine  8,50 EUR / os., študenti  zľavy, loďky Plenta boat spiatočný lístok  12 EUR, kostol na ostrove  6 EUR (celkom výlet trvá cca 1 hod. 10 min a stojí spolu so vstupom  17,50 EUR).

OBJEDNÁVKA