Petrohrad6 - denný letecký zájazd V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Rusko

Pozývame Vás do jedného z najkrajších miest planéty, kultúrnej metropoly Ruska, do mesta, ktoré nikdy nespí. Zažite s nami neopakovateľnu atmosféru „bielych nocí“ vďaka špecifickej severnej zemepisnej polohe. Petrohrad je európsky elegán s nádhernými palácami, parkami a riekou Nevou.. Nech sa páči, vitajte v Sankt Peterburgu...

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM:

1.deň: Odlet z Viedne do Petrohradu
Transfer z Banskej Bystrice, ZV, NR, Bratislava pre tých, ktorý ho vopred uhradili na letisko Schwechat. Odlet z VIEDNE o 11.30 hod. SEČ, leteckou spoločnosťou Aeroflot, prílet cca 15.00 hod. (ich čas) do PETROHRADU (letisko Pulkovo), druhého najväčšieho mesta Ruska, založeného Petrom I. Veľkým v r. 1703. Mesto s 5 miliónmi obyvateľov sa rozprestiera na ostrovoch spojených 300 mostami. Jeho srdcom je rieka Neva a lesknúca vysvietená Ermitáž. Neva má len 28 km a vyteká z Ladožského jazera. Časový posun +1. Už v prvý deň pri prechádzke Nevským prospektom si toto najeurópskejšie mesto Ruska zamilujete. Autobusový transfer letisko - hotel po impozantnom Moskovskovskom prospekte, jednej z najdlhších ulíc. Po trase výmena EUR za RUB. Ubytovanie Hotel *** v blízkosti centra mesta (12 minút pešo od Nevského prospektu), 1/2 S+ WC+TV. Má reštauráciu na raňajky a bar, v blízkosti reštaurácie. SPOZNÁTE „TOP PAMIATKY“ počas 1 hodinovej PLAVBY o 20.00 hod. po riekach a kanáloch z prístaviska na rieke Fontánke (Kriukov kanál - Veľká Neva - rieka Zimnaja Kanavka - rieka Moyka a Fontanka) vedie popri unikátoch ako katedrála sv. Mikuláša, slávne Marijinské divadlo opery a baletu, štvrť Nové Holandsko, slávne múzea , paláce na Vasilievského ostrove so strelkou, Admiralita, Izákov Chrám, Zimný palác, Petropavlovská pevnosť, chrám Kristovho vzkriesenia, Marsove pole, Michajlovské záhrady so zámkom, Aničkinov most so sochami koní, súsošie Kataríny Veľkej pri Alexandrijskom (Puškinovom ) moste. Večera v individuílnej réžii v blízkych
reštauráciách.


Večere a obedy v individuálnej réžii, európska alebo určite tradičná ruská kuchyňa – šaláty, seljodka, bliny s kaviárom, pelmene na všetky možné spôsoby, boršč…. Doporučí aj náš sprievodca či špeciálna sprievodkyňa.


2.deň: Carske Selo-(Puškino), Petropavlovská pevnosť (transfer a pešia prehliadka)
Po zosilnených raňajkách o 7.10 hod., transfer o 8.00 hod. do 25 km vzdialenej prímestskej cárskej rezidencie Carskeho Sela - vstup s veľkolepými parkami a záhradami. Honosný cársky palác navrhol architekt Rastrelli v roku 1752 pre cárovnú Alžbetu a bol sídlom cárov do roku 1917. Veľké stopy tu zanechala cárovná Katarína II. Veľká. Najznámejším skvostom je Jantárová komnata (obnovu po záhadnom zmiznutí počas 2. svetovej vojny dokončili r. 2003). Pre svoju nádheru, vysokú estetickú hodnotu je niekedy považovaná za ôsmy div sveta. Pôvodná bola darom pruského kráľa Fridricha Wilhelma I. Petrovi Veľkému. V r. 1937 mestečko bolo pomenované na Puškin, podľa básnika Alexandra S. Puškina, ktorý tu študoval na lýceu založenom Alexandrom I v r. 1811 ako elitnú školu pre chlpacov zo šľachtického rodu. Osobné voľno na obed a nákup suvenírov. Autobusový transfer na Zajačí ostrov. Počas prehliadky Petropavlovskej pevnosti - vstup uvidíte najstaršie budovy v meste (tu sa r. 1703 začalo budovať mesto na príkaz Petra Veľkého), vrátane Petropavlovskej katedrály, ktorá je miestom odpočinku ruských cárov, aj Petra Veľkého. Tu sú pochovaní všetci potomkovia slávneho rodu Romanovovcov od 18. storočia. Pevnosť bola postavená v r. 1703 na jeho príkaz. Návrat do hotela metrom, osobné voľno, večera v individuálnej réžii. Nocľah. V tento večer o 20.00 hod. možné baletné predstavenie v Alexandriskom divadle. Ceny vo vyšších častiach 1500 a 1700 Rubľov (21 - 24 EUR/os.), cesta (cena lísta za metro 1 cesta 45 RUB).


3.deň: Petrohrad - Zimný Palác - Historické srdce mesta, pešia prehliadka
Zosilnené raňajky, City tour Petrohradu, počas ktorej uvidíte: Pešo po Nevskom prospekte na Palácové námestie. Cca 10.30 hod. vstup do ZIMNÉHO PALÁCA, ktorý r. 1754 postavil architekt Rastrelli. Má 1057 miestností a 114 schodísk. Sídli tu jedna z troch najväčších a najznámejších galérií sveta ERMITÁŽ - vstup, s 2,7 mil. exponátmi vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta (tieto sú aj v ďalších 4 prepojených budovách). Prehliadka trvá cca 2 hod. s výkladom s ich špeciálnym sprievodcom, vrátane architektúry paláca, cárskych apartmánov a sál, Jordánskeho schodiska, ... . Obedňajšia prestávka. Ďalej uvidíte Chrám Kristovho vzkriesenia (Spas. Na Krovi) s cibuľovými vežami, postavenom na mieste vraždy cára Alexandra II - známeho svojimi reforami v r. 1881. V Kazanského chráme na Nevskom prospekte je hrob slávneho vojvodcu Kutuzova, víťaza nad Napoleonom. Počas osobného voľana môžete navštíviť najväčší obchodný dom v meste Gostinnyj dvor, v blízkosti je slávne Alexandrijské divadlo. Pešo návrat do hotela, večera v individuálnej réžii.


4. deň: PETERHOF a Ruské múzeum
O 7.10 hod. raňajky, 8.00 hod. presun pešo k Ruskému múzeu. Fakultatívny vstup. Unikátne zbierky obrazov, ikon, dekoratívneho umenia, … . Pri ňom je aj veľká predajňa suvenírov. Osobné voľno na obed. Odtiaľ o 14.20 hod. transfer do mestečka a letného sídla cárskej rodiny PETERHOF (Petro dvorec 25 km). Po trase z Petrohradu paláce a štvrť mesta, v architektonickom štýle konštruktivizmu (pamiatka UNESCO), pamätníky z II. svetovej vojny, časti, kde sa už Nemci nedostali, čínska štvrť so školami, ... . Každý z európskych panovníkov má svoj „Versailles“ - letné sídlo. Peter Veľký si dal postaviť Petrodvorec. Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19. st., ktorý sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha a na projektoch fontán sa podieľal aj cár P. Veľký. Po prehliadke paláca a fontán presun transferom z Petrodvorca. Po príchode do hotela osobné voľno, večera v individuálnej réžii. Možnosť nočného výletu na otváranie mostov počas Bielych nocí, pešo, Tutovkou je Palácový most pri Ermitáži, otvára sa o 01.00 hod. ráno. Potom sa ešte otvárajú mosty Blagoveščenský a Trojický. Prípadne plavba loďkou k mostom a späť za príplatok.


5.deň: City tour Petrohrad (transfer a pešo) vrátane Smoľného a lode Aurora
O 7.10 hod. zosilnené raňajky. 8.00 hod. okruh autobusom. Nevský prospekt, Aničkinov most, Kláštor Alexandra Nevského (založenom Petrom Veľkým r. 1713). Pozriete si nádherný chrám a známy Tišvinský cintorín, kde sú pochovaní slávni ruskí umelci ako Ćajkovský, Dostojevský, ... . Po Suvorovom prospekte sa presuniete do Smoľného. Navštívite skvostnú katedrálu od Rastrelliho, zvonku Smoľný palác - známy z obdobia príprav VOSR (bývalý inštitút pre aristokratické dievčatá). Z neho Lenin a Trockij riadili revolúciu. Pri Tauridských záhradách je Tauridský palác, ktorý dala postaviť Katarína Veľká pre svojho milenca Grigorija Potemkina. Popri rieke Neve sa dostanete ku krížniku AURORA s fotopointami. Dom Petra Veľkého. Presun popri Letnom Sade a Marsovom Poli. Strelka Vasilievského ostrova je výborným miestom na fotenie. Osobné voľno na obed. Pokračujete na námestie so sochou Mikuláša I a s Chrámom sv. Izáka (pôvodne drevený chrám). Tento mohutný „Zlatý dóm“ z r. 1818 - 1858 má bohato zdobený interiér mozaikami, zlatom, mramorom a kolonádu - vstup. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako P. Veľký a bol jeho patrónom. Možno aj preto stihol urobiť tak veľa pre cárske Rusko. Vo vedľajšom hoteli Viktória mali Nemci 7.11.1941 oslavovať víťazstvo, vďaka hrdinskej obrane mesto nedobyli. Záverom sa zastavíte na Námestí Dekabristov so slávnou sochou Petra Veľkého, tzv. „Medený jazdec“. Návrat do hotela. Večera v individuálnej réžii, nocľah.


6.deň: Odlet do Viedne
Rozlúčka s Petrohradom, ktoré ročne navštívi cez 1,5 milióna turistov. A my budeme jednými z nich… Vyzdvihnutie raňajkovách balíčkov, 5.15 hod. transfer na letisko po už známom Moskovskom prospekte (20 km). Check inn, bezpečnostná kontrola, ... . Odlet do Viedne 09.00 hod. ich času, prílet do Viedne cca 10.40 hod. (SEČ). Let trvá 2 hod. 40 min. Letecká spoločnosť Aeroflot . Hodinky si posunieme o 1 hod. dozadu!!! Po prílete tí, ktorí majú vopred uhradený autobus. trasnsfer, cesta na Slovensko, odchod z letiska Terminal 1 cca 11.40 hod., príchod Bratislava cca 12.30 hod., Nitra 13.45 hod., Zvolen 15.00 hod., Banská Bystrica 15.30 hod.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

5 x hotelové*** v 1/2 S+WC+TV v blízkosti centra, 4 x zosilnené raňajky, 1 x raňajkový balíček, slovenského sprievodcu počas zájazdu a miestneho sprievodcu - niektoré dni vzhľadom na miestne predpisy nevyhnutné, 3 výlety miestnym autobusom bez vstupov (Petrodvorec, Carske Selo, City tour Petrohrad), spiatočnú letenku s letiskoými poplatkami Viedeň - Petrohrad - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko v Petrohrade, poistenie Union proti insolventnosti CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň,  Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID), možný spiatočný transfer na letisko do Viedne: 65 EUR (BB - ZV - ZH - NR - BA)

Vstupy:

Ceny sú zatiaľ z r. 2019: platia sa v hotovosti na mieste: (EUR za Ruble možno zameniť aj na letisku Pulkovo alebo v centre mesta) kurz k 01.08.2019 valuta 1 EUR 70 Rub.


Carske Selo max. 2 300 RUB pravidlá pre rezerváciu na danú hodinu vopred sú od r. 2019 veľmi zložité, mnohí preto radšej čakajú v rade,  Petrodvorec - Peterhof: 2 300 RUB,  Ermitáž 700 RUB + 200 RUB špeciálny sprievodca Ermitáže,  Kazanská katedrála: zdarma,  Chrám Spasiteľa 350 RUB,  Petropavlovská pevnosť 600 RUB (5 objektov, 1 objekt od 250 Rub),  Isaakov chrám 350 RUB,  Plavba po riekach a kanáloch 1 hod. 400 RUB,  Ruské múzem: Michajlovský palác a krídlo Benois 500 RUB (ak by Ste nemali záujem, voľný program),  časť Peter Veľký 300 RUB,  Mramor. a Stroganov palác 400 Rub,  Aleksandr. Nevský kláštor 150 RUB/os.,  povinné sluchatká na Peterhof, Petropavlovska Pevnosť a Puškino - Carsko Selo…..spolu 300 RUB


CELKOM budete potrebovať na vstupy cca od 8 150 Rubľov (cca 116 EUR) dospelá os, (ak by aj použitie metra, 45 RUB lístok a kláštora).
………………………...
Možné ešte:
Jusopov palác (vrátane expozícii venovanej Rasputinovi 800 Rub.)
Prosíme o rešpektovanie skutočnosti, že ceny do múzeí sa skoro každý mesiac menia !!!


Ceny reštaurácie: káva espresso 92 Rub.,  capuccino 131 Rub,  voda 0,33 l 34 Rub,  Cola 0,33l 50 Rub,  pivo 42-53 Rub,  teplé jedlo 300-890 Rub,  McDonald Hamburger 90 Rub.,  Mc Meal 300 Rub

OBJEDNÁVKA