Viedeň - Dunajská MetropolaRakúsko

Viedeň - hlavné mesto Rakúska, pre svoju zaujímavú polohu, bohatú históriu a impozantnú architektúru bolo právom nazvané Dunajskou metropolou.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 30,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zájazdu v ranných hodinách (napr. z Banskej Bystrice o 05.30 hod., z Bratislavy o 09.00 hod). Po príchode do VIEDNE krátka zastávka pri zámku a záhradách BELVEDERE. Návšteva zámku - zvonku a záhrad v SCHONBRUNNE. Okružná jazda autobusom po triede Ring (Parlament, radnica, univerzita, múzeá, Burgteater). Fakultatívna prehliadka zámku a rezidencie Habsburgovcov HOFBURG. Ak máte o vstup záujem, prosím aby ste to uviedli v záväznej prihláške v cestovnej kancelárii, nakoľko je nevyhnutné pre veľký záujem turistov v tomto období urobiť rezervácie. Platba v EUR na mieste Presun do historického jadra s prehliadkou nádvorí zámku Hofburg, Graben, Štefánskeho námestia s dómom, kostol sv. Petra, Korutánska trieda, Opera, osobné voľno. V prípade časovej rezervy aj Hundertwasserov dom. Odchod v podvečerných hodinách, cca 18.00 hod. Návrat v neskoršíchch večerných hodinách, Bratislava cca 19.10 hod., Banská Bystrica cca 22.30 hod.

Cena zájazdu 30 EUR

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie UNION 2,00 EUR /os/deň

Možné vstupy:

Zámok Hofburg  15 EUR, deti 6 - 18 r.  9 EUR, študenti 19 - 25 r.  14 EUR, školské skupiny  70 EUR, záhrady sú zdarma, v prípade záujmu doporučujeme Imperial tour, Prírodovedné múzeum  10 EUR/os, Umeleckohistorické  16 EUR/os (pri skupine 12 EUR), Klenotnica  12 EUR/os, v skupine  9 EUR, mládež do 19 rokov zdarma, študenti nad 19 r. a dôchodcovia nad 65 r. zľavy, skupiny zľavy Kapucínske hrobky Habsburgovcov  5,50 EUR dosp. osoba, v skupine a študenti  4 EUR


Poznámka:

  V prípade požiadaviek skupín, možný aj iný termín podľa výberu.

OBJEDNÁVKA