Predvianočný Krakow 28.11.V prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Poľsko

POZÝVAME VÁS DO PREDVIANOČNÉHO KRAKOWA, mesta, ktorého historické centrum je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva NESCO. Okrem prehliadky najhodnotnejších pamiatok, navštívite aj vianočné trhy v centre mesta s unikátnou tržnicou 24.11.-26.12.17.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 EUR

PROGRAM:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, Krupina 05.00 hod., Dobrá Niva 05.15 hod., Zvolen 05.30 hod., B. Bystrica 06.00 hod., cesta do Poľska cez hraničný prechod Trstená-Chyžné. Príchod do tretieho najväčšieho poľského mesta na rieke Visle - KRAKOWA po 10.00 hod., prehliadka začne návštevou južnej strany Starého mesta so štvorhektárovým zámockým komplexom WAWEL v renesančnej podobe zo 16.st. - pozriete si nádvoria a katedrálu. Záujemcovia o vstup do zámku individuálne, počas osobného voľna v Krakowe. Zo zámku zídete historickými uličkami Kanonica a Grodzka popri Františk. kostole, Arcibisk. paláci a Jagelon. Univerzite až do stredu historického centra, kde si pozriete 2 hlavné atrakcie - Rynek Glówny (jedno z najväčších námestí v Európe) so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsvät. Panny Márie (jeden z najcennejších gotických oltárov v Európe), Radničnú vežu, Floriánsku ulicu s Floriánskou bránou a baštu Barbakan, prípadne aj divadlo zvonku. Popoludní osobné voľno na vianočných trhoch a v centre Krakowa - stánky, obchody, reštaurácie... platby v PZL, niekde u súkrom. dodavateľov aj v EUR, príp. možná návšteva blízkeho nákupného megacentra Krakowskej galérie. Odchod z Krakowa o cca 17.00-17.30 hod., návrat do B. Bystrice cca po 21.30 hod., Zvolena cca po 22.00 hod., Krupiny po 22.30 hod., www.christmasmarkets.com/poland.html. Úprava harmonogramu je možná a v kompetencii sprievodcu. (po dohode s účastníkmi).

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Bova/Man, sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION  2,00 EUR  / os. / deň

Možné vstupy individuálne:

WAWELkráľovské štátne apartmány 20 PZL s audioguide, KATEDRÁLA zdarma, hrobky a zvon Zygmung 12 PZL, Mariánsky kostol - pol chrámu zdarma, pol chrámu s hlavným cenným oltárom 6 PZL

 

OBJEDNÁVKA