Predvianočný NorimbergV prípade záujmu sa môžete informovať v CK, Nemecko

Bavorské Vianoce chytia za srdce aj toho, komu sviatočná nálada takmer nič nehovorí. Mesto Norimberg každý rok ožíva úžasnou predvianočnou atmosférou presláveného vianočného trhu, tzv. Christkindlesmarkt. Ten sa zbieha mnohými uličkami do centra mesta na námestie Haupmarkt s krásnou gotickou 19 m fontánou a katedrálou Panny Márie zasvätenou P. Márie - Frauenkirche. Tradícia trhu siaha do 17.st. Stánky sú plné ozdôb, sladkostí, najmä koláčami Lebkuchen, ktoré preslávili mesto. Obľúbené sú stánky s grilovanými párkami , slanýmu parclíkni a punčami. V meste určite stretnete aj veľké množstvo Mikulášov či vianočného anjela. Trhy v Norimergu sú najväčšími v Európe- 27.11.-24.12.2020.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 0,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zájazdu v ranných hodinách (B. Bystrica o 4.50 hod., Nitra o 06.05 hod., Trnava cca 06.45 hod., Bratislava cca 08.15 hod.), cesta nonstop do Norimbergu /570 km/, smer Wien-Linz Passau-Norimberg. Zastávka v rakúskom mestečku MELK, cca o 11.00 hod. - prehliadka barokového benediktínskeho opátstva a kostola so špeciálnym sprievodcom v nemčine (60 min), príplatok 12,50 EUR. Pokračovanie v ceste, príchod  do Norimbergu vo večerných hodinách, hotelové ubytovanie** plus B&B hotel, alebo typ Ibis budget, 1/2 S+WC+TV.

2. deň:

Mierne zosilnené kontinentálne raňajky. Prehliadka historického centra mesta - Staré mesto s hradbami a baštami a pešou  zónou s kostolmi Sv.Vavrinca a Sebalda (korunovácia Karla IV. rímskym kráľom), mlyny na rieke Regnitz, hlavné námestie s krásnou fontánou a gotickou katedrálou P. Márie (orloj s cisárom Karolom IV), radnica  a rodný dom  maliara Albrechra Durera. V meste je aj Múzeum hračiek. Po prechádzke osobné voľno na nákupy a najmä návštevu na Vianočných trhoch (považovaných za najkrajšie v Európe), majú viac než 200 stánkov, vianočnú  atmosféru dokresľuju aj osvetlené stromy. Špecialitou medzi nápojmi je vajcový punč so šľahačkou a sladké pražené mandle. Za ochutnávku stoja aj figúrky zo sušených sliviek, knedlíky poliate vanilkovou omáčkou, čerstvé ovocie v čokoláde. Nablízkom námestí Hanse Sachse sa konajú Norimberské detské Vianoce, kde je aj stánok s poštou Ježiškovi, www.weihnachten-info.de/nuernberg/. Cca 21.30 hod. odchod z Norimbergu, večerná prestávka za mestom na benzínovej stanici, nočná jazda cez Nemecko a Rakúsko na Slovensko.            

3. deň:

Návrat v ranných a dopoludňajších hodinách (Bratislava cca 5.30 hod.), výstupy po trase Trnava, Nitra, Banská Bystrica.

Cena zájazdu 0 EUR

Cena zahŕňa:

Dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes / Bova, 1 x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu po trase zájazdu
poistenie Union proti úpadku CK.

 Možné prílatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň,  Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID)

Odporučené vstupy splatné na mieste:

Múzeum v dome maliara Albrechta Durera  4 - 5 EUR /os., Múzeum hračiek  4 - 5 EUR/os., Vstup Melk so špeciálnym sprievodcom  12,50 EUR/os.

OBJEDNÁVKA