Maďarsko
- Maďarsko – Godollo, Szentendre
- Budapešť s návštevou Tropicaria-Stredné Slovensko
- Za osviežením do Egru
- Budapešť - Viedeň, Stredné Slovensko
- Budapešť - Viedeň, Západné Slovensko
- Budapešť s návštevou Tropicaria-Západné Slovensko
- Levanduľový festival v Tihány - Stredné Slovensko
- Levanduľový festival v Tihány - Západné Slovensko
- Maďarsko - Šoproň
- Opátstvo Pannonhalma a Gyor - Stredné Slovensko
- Opátstvo Pannonhalma a Gyor - Západné Slovensko
- Predvianočná Budapešť - Stredné Slovensko
- Predvianočná Budapešť - Západné Slovensko
- Predvianočný Šoproň
- Víkend v Budapešti a okolí s návštevou Tropicaria - Stredné Slovensko
- Víkend v Budapešti a okolí s návštevou Tropicaria - Západné Slovensko
Maďarsko – Godollo, Szentendre1 - denný zájazd, Maďarsko
Pozývame Vás na príjemný výlet do susedného Maďarska, počas ktorého navštívite malebné mestečká Dunajského ohybu Godollo – späté s rakúskou cisárovnou Sissi a Szentendre – mesto umelcov a kostolov
autobusový zájazd Sobota - Sobota Cena: 47,00 €
PROGAM
Odchod z Banskej Bystrice o 05.00 hod., Horná Mičiná o 05.15 hod., Hrochoť o 05.30 hod., Zvolen o 06.05. hod., Dobrá Niva o 06.20 hod., Krupina o 06.40 hod., Hontianske Nemce o 06.55 hod., Šahy o 7.30 hod., cesta nonstop k Budapešti, presun popri antickom mestečku A do 32 km vzdialeného mestečka Acquincum severne na tzv. Dunajský ohyb /22 km/. Navštívite malebné historické a „umením nasýtené“ mestečko SZENTENDRE (príchod cca 10.15 hod.), ktoré nazývajú aj „Montmartre Dunaja“ či „mesto umelcov“. Je silne ovplyvnené srbskou a pravoslávnou kultúrou. Je tu viacero múzeí, galérií, zamerané na maliarstvo, keramiku a chrámov rôznych vierovyznaní. Čo skôr pozrieť? A ktorú štýlovú kaviareň vybrať a z nej pri šálke kávy sledovať jeho úžasnú atmosféru? Možno Vás zláka aj menšie umelecké múzeum ... Tiež viacero reštaurácií s regionálnymi jedlami na hlavnom námestí, rôzne obchody, aj suvenírové. O 13.30 hod. odchod späť k Budapešti a odtiať pokračovanie do 32 km vzdialeného mestečka GODOLO, kde sa nachádza barokový kaštieľ s parkom, bývalá letná rezidencia kráľovnej Alžbety /“Sissi“/. Rezervovaný vstup pre skupinu do areálu o 14.45 hod., možnosť toaliet, zakúpenie vstupeniek. 1.polovica skupiny začne prehliadku o 14.50 hod. a 2.skupina o 15.00 hod.. Prechádzka parkom. Cena vstupného dosp. os. cca 15 EUR, deti a študenti 7,50 EUR. Audioguie v anglictine alebo nemčine, alebo polštine 2,50 EUR Ceny vstupného spresníme v pokynoch, nakoľko od 1.4.budú oznámené nové ceny.Majte prosíme pripravenú presnú sumu, vyzbiera sprievodca. Tí, ktorí nemajú záujem o vstup, prosíme, keby Ste to obratom nahlásili na lymos@lymos.sk kvôli stornopodmienkam zámku. Prehliadka zámku trvá cca 80 minút + záhrady, uvidíte 31 sál.: Budovu Grassalkovič, Kráľovské apartmány, Sissi Múzeum s osobnými vecami, Galéria Habsburgovcov, História paláca do I. sv. vojny, obdobie Paláca 1950-1990. V kaštieli je cukráreň Ida a tiež 2 obchody,. s hodnotnou ponukou suvenírov, vrátane šatiek, porcelánu. Odchod cca 16.45 hod.. pokračovanie Budapešť, Šahy, Krupina, ZV, Hrochoť. BB. Návrat Krupina cca 19.50 hod., Zvolen 20.20 hod., Hrochoť do 21.00 hod., Horná Mičiná, Banská Bystrica do 21.30 hod.
Cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom Man a pod., sprievodcu po trase zájazdu, poistenie Union proti úpadku CK
Možné príplatky:
Komplexné cestovné poistenie Union 3,50 EUR/os.
Odporučené vstupy:
GODOLO - zámok rezervovaný vstup do celého komplexu 31 sál o 14.50 hod. a 15.00 hod., cena dospelá osoba 5400 HUF,študenti a deti 2700 HUF + audioguide v angličtine,nemčine alebo poľštine 1000 HUF, majte pripravené presné sumy, vyzbiera sprievodca v autobuse.
SZENTENDRE - viď google museums, galleries Szentendre, Múzeum marcipánu..Margit Kovacs, Kmetty bmuseum, Ferenczy Museum, Szamos museum.. ceny od 2000 HUF/os
