Veľká noc na Francúzskej riviéreNICE - CANNES - SAINT TROPEZ - MONACO, Francúzko

Nádherná krajina, priaznivé klimatické podmienky a úžasne bohatá vegetácia lákali už v polovici 18.stor. na tieto miesta vybranú spoločnosť z celej Európy. Dodnes je Riviéra vyhľadávaným turistickým cieľom možno aj preto, lebo je to neobyčajne krásna oblasť, jej farby upútajú určite každého. Azúrovo modré more lemujú biele domky, niekde i palmy a v tieni olivovníkov voňajú ruže a mimózy. Kamienkové a pieskové pláže striedajú príkre útesy, ktoré sa prudko zvažujú do mora a vytvárajú tak neopakovateľný ráz tunajšieho pobrežia. Francúzska riviéra je viac než len prázdninový raj, prijmite teda naše pozvanie na výlet počas Veľkej noci

6-dňový
autobusový zájazd
Streda - Pondelok Cena: 349,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z BANSKEJ BYSTRICE cca 11.00 hod., Zvolena o 11.30 hod., Žiaru nad Hronom o 11.50 hod., Nitry cca 13.10 hod., Trnavy o 14.00 hod., BRATISLAVY 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Nice.

2. deň: 

V ranných hodinách príchod do najväčšieho mesta na Azúrovom pobreží, NICE. 9 - hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka centra mesta so sprievodcom –  kvetinový trh, kasíno,  staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi - Santa Reparata a Santa Rita (pri ktorej sa náchádza aj najlepšia zmrzlináreň v Provensálsku - Fenocchio a tiež kvalitná vinotéka), hlavné reprezentačné nám. Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Osobné voľno na typickom provensálskom trhu so všetkými miestnymi špecialitami - syry, ovocie, zelenina, koreniny, šperky, tašky...suveníry. Cca 12.00 hod. výlet miestnym vláčikom za príplatok 10 EUR (50 - 60 minút) po hlavných pamiatkach mesta. Dostanete sa aj k bývalej  hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu kratšie osobné voľno na  obedňajšie občerstvenie v centre mesta. Popoludní osobné voľno na prechádzku pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami, neďaleko slávneho hotela Negresco. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried, prípadne návšteva Matissovho alebo Chagallovho múzea... Po 18.30 hod. odchod  na hotelové ubytovanie ** v Nice /cca 3 km/ v hoteli Ibis budget alebo Premiere Classe v západnej časti - 1/2 S+WC+TV (príp.1/1, 1/3). Pri hoteli je aj reštaurácia  Campanile, Novotel, možnosť večere v individuálnej réžii.

3. deň:  

Kontinentálne francúzske raňajky, odchod  z hotela o 8.15 hod., na sever. Najprv sa zastavíte v atraktívnej blízkej dedinke ST.PAUL DE VENCE. „Stredoveká“ pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov /malé nízke kamenné  domčeky  s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetmi a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobom Marca Chagalla. Cca 12.00 hod. odchod. Kratšia zastávka v prímorskom letovisku ANTIBES s prístavom, katedrálou a Musée Picasso. Odtiaľ presun do blízkeho CANNES. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry - reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame, prechádzka pri mori (najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur). Parkovisko v blízkosti centra mesta aj pláží a reštaurácií. Cca 18.15 hod. presun na hotelové ubytovanie ** pri Frejus, 1/2 S+WC+TV.

4.deň

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný „pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Možnosť lodnej  plavby kanálmi mestečka, ktorú naozaj doporučujeme a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola sv. Františka s krásnym výhľadom na lagúnu. Tu je pochovaný aj architekt tohto letoviska. SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia - luxusné vily, jachty, filmová žandárska stanica ,dominantný miestny kostol so zvonicou pri hlavnom námestí s radnicou. Tu aj osobné voľno na obed. Minigalérie, malebné malé námestia a uličky, ... . RAMATUELLE – romantické bývalé stredoveké mestečko nad záhonmi viníc (autobusová doprava je do mestečka vylúčená, autobus musí parkovať pred mestečkom, cesta pešo do centra cca 15-20 minút. Vyhliadky na St.Tropez, vinice, stredoveké uličky. Na miestnom cintoríne  je pochovaný aj známy herec Gerad  Philipe. Cestou späť pobyt pri mori priamo vo FREJUSST.RAPHAEL. Večerná prechádzka po prímorskej promenáde v centre letoviska Frejus-St.Raphael s reštauráciami, možnosť večere v individuálnej réžii, katedrála. Návrat do hotela pri Fréjus.

5.deň   

Kontinentálne raňajky, odchod do Monackého kniežatstva /70 km/. 9 - hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzkej riviéry“ počas bezpečnostnej prestávky autobusu. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom, výmenou stráží  a katedrálou /možnosť návštevy  Oceánografického múzea aj paláca - možný aj zľavnený kombinovaný vstup/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť  Monte  Carlo /parky, kasíno, jachtársky  klub, štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko. /1230 km Bratislava/.

6.deň

Príchod  v poludňajších hodinách - cca 12.30 hod. /Bratislava/ a popoludňajších hodinách TT, NR, ZH, ZV, BB - 16.30 hod.

Cena zájazdu 349 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie ** typ Ibis Budget, prípadne Premiere Classe alebo *** - 1/2 S+WC,TV, 3 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Setra, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie Union 3 EUR/os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné + COVID)

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 19 EUR, mládež 6.-17. rokov 12 EUR,so študentskou kartou 12 EUR, kniežací palác 10 EUR, MHD Monaco 2 EUR

Nice - vláčik  veľký okruh nadmesto 10 EUR, deti 4 - 12 rokov 8 EUR

Portgrimaud - plavba po lagúnach mestečka od 5 EUR, zvonica 1 EUR

Cannes - vstupy nie sú plánované ale je možný výlet na blízke Lerinské ostrovy - lodný výlet na ostrov kde žil muž so železnou maskou, spiatočný lístok od 15 EUR, pevnosť s celami 3 - 7 EUR, vláčik po meste Cannes 60 min. Big tour 10 EUR /deti do 10 rokov 5 EUR/, skupiny nad 15 os. zľavy z ceny, 35 min. Historic tour 7 EUR , deti cca 4 EUR, skup.zľavy nie je v pláne!!!

Antibes - Musée Picasso od 7 EUR

St.Tropéz - novootvorené múzeum Musee la Gendarmerie /L.Funes, Brig..Bardott, osobné veci z filmov, ukážky/ - doporučujeme!!!- cena 5 EUR/os (skupina možná zľava), študenti do 26 r a 12-18 r. 3 EUR deti do 12 r. zdarma


TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena zájazdu349,00 EUR0,00 EUR
Nepovinné príplatky
Komplexné cestovné poistenie UNION (6 x 3,00 EUR os./deň)18,00 EUR0,00 EUR
Komplexné cestovné poistenie UNION Pandemic (základné+COVID) (6 x 4,00 EUR os./deň)24,00 EUR0,00 EUR
Cena za Váš zájazd celkom0,00 EUR

OBJEDNÁVKA