Silvester na Francúzskej riviéreNICE - CANNES - ST.TROPEZ - ST.VENCE - PORTGRIMAUD - MONACO, Francúzko

PONUKA JEDINEČNÉHO SILVESTROVSKÉHO ZÁJAZDU DO MONACA S VEĽKOLEPOU ATMOSFÉROU, OHŇOSTROJOM A NAJSLÁVNEJŠÍCH MIEST AZÚROVÉHO POBREŽIA.

5-dňový
autobusový zájazd
Štvrtok - Pondelok Cena: 258,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., Zvolena 11.30 hod., Žiaru nad Hronom o 11.50 hod., Nitry o 13.15 hod., Trnavy o 14.10 hod., Bratislavy cca 15.20 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko (Ligúria).

2. deň:

V ranných hodinách príchod do najväčšieho mesta na Azúrovom pobreží, NICE. 9 - hodinová bezpečnostná prestávka autobusu, prehliadka centra mesta so sprievodcom – kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi - Santa Reparata a Santa Rita (pri ktorej sa náchádza aj najlepšia zmrzlináreň v Provensálsku - Fenocchio a tiež kvalitná vinotéka), hlavné reprezentačné námestie Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Osobné voľno na typickom provensálskom trhu so všetkými miestnymi špecialitami - syry, ovocie, zelenina, koreniny, šperky, tašky...suveníry. Cca 12.00 hod. výlet miestnym vláčikom za príplatok 7 EUR (50-60 min.) po hlavných pamiatkach mesta, dostanete sa až k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu kratšie osobné voľno na obedňajšie občerstvenie v centre mesta. Popoludní osobné voľno na prechádzku pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami, neďaleko slávneho hotela Negresco, blízkosť reštaurácií a nákupných tried, prípadne návšteva Matissovho alebo Chagallovho múzea a povianočných trhoch. Po 18.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Cannes alebo Frejus - periférie 1/2 S+WC+TV (príp.1/1, 1/3).

3. deň:

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný „pestrý“ program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD - malebné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Doporučujeme výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola sv. Františka s krásnym výhľadom na lagúnu, je tu pochovaný aj architekt Francois Sporry, ktorý v 60. rokoch minulého storočia mesto navrhol a vystaval. SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta (luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica - možný vstup, dominantný miestny kostol so zvonicou), radničné námestie, romantické uličky a malé námestia „obchodíky a galérie“. Tu aj osobné voľno na obed. Odtiaľ presun do blízkeho CANNES. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry – reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame. Prechádzka pri mori (najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur), parkovisko v blízkosti centra mesta, aj pláží a reštaurácií, osobné voľno. Nocľah Cannes alebo Frejus.

4. deň:

Kontinentálne francúzske raňajky, odchod z hotela o 8.15 na sever, najprv sa zastavíte v atraktívnej blízkej dedinke ST.PAUL DE VENCE - „Stredoveká“ pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov (malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetmi a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobom Marca Chagalla). Cca 12.00 hod. odchod do 44 km vzdialeného Monackého kniežatstva. 9-hodinová prehliadka MONACA  – „perly Francúzkej riviéry“ - počas bezpečnostnej prestávky autobusu si pozriete reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a jeho gardou a katedrálou. Možnosť návštevy Oceánografického múzea - doporučujeme. Osobné voľno na večeru v blízkych reštauráciácha snackoch (prípadne po obsadení zájazdu budeme účastníkov informovať a spoločnej možnej večeri s pohárom vína v cene maximálne do 35 EUR). Pokrčovanie v prehliadke od 18.45 hod. - obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo (parky, kasíno, jachtársky klub…). Privítanie nového roka, povestné a veľkolepé ohňostroje na viacerých miestach. Cca 01.15 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

5. deň:

Príchod v poludňajších - cca 16.30 hod. Bratislava a popoludňajších hodinách, výstupy po trase TT, NR, ZH, ZV, Banská Bystrica cca 20.30 hod. .

Cena zájazdu 258 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie ** typ  Ibis budget, bývalý Etap - 1/2 S+WC,TV,  2 x kontinentálne raňajky (teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús), sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes alebo Bova, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky: 

Komplexné cestovné poistenie Union 2,50 EUR/os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné + COVID)

Možné  vstupy:

MONACO

Oceánografické múzeum  14,00  EUR, kniežací palác  8,00  EUR, MHD Monaco  2,00  EUR

NICE

Vláčik  8,00  EUR

PORTGRIMAUD

Plavba po lagunach mestečka  od  5,00  EUR, Zvonica  1,00  EUR

CANNES

Lodný výlet spiatočný lístok  13,00  EUR, Pevnosť s celami  7,00  EUR, Vláčik  7,00 – 10,00  EUR

ST. TROPEZ

Žandárska stanica (múzeum L. de Funes)  4,00  EUR

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena zájazdu258,00 EUR0,00 EUR
Nepovinné príplatky
Komplexné cestovné poistenie UNION (5 x 2,50 EUR os./deň)12,50 EUR0,00 EUR
Komplexné cestovné poistenie UNION Pandemic (základné+COVID) (5 x 4,00 EUR os./deň)20,00 EUR0,00 EUR
Cena za Váš zájazd celkom0,00 EUR

OBJEDNÁVKA