Romantika Francúzskej riviéryCannes - Saint Tropez - Nice - Monaco , Francúzko

Nádherná krajina, priaznivé klimatické podmienky a úžasne bohatá vegetácia lákali už v polovici 18.stor. na tieto miesta vybranú spoločnosť z celej Európy. Dodnes je Riviéra vyhľadávaným turistickým cieľom možno aj preto, lebo je to neobyčajne krásna oblasť, jej farby upútajú určite každého. Azúrovo modré more lemujú biele domky, niekde i palmy a v tieni olivovníkov voňajú ruže a mimózy. Kamienkové a pieskové pláže striedajú príkre útesy, ktoré sa prudko zvažujú do mora a vytvárajú tak neopakovateľný ráz tunajšieho pobrežia. Francúzska riviéra je viac než len prázdninový raj, prijmite teda naše pozvanie na výlet.

6-dňový
autobusový zájazd
Utorok - Nedeľa Cena: 435,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., nástupy ZV o 11.30 hod., ZH o 11.50 hod., NR o 13.15 hod., TT o 14.00 hod., Bratislavy cca 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Cannes.

2. deň:

V ranných hodinách príchod na Azúrové pobrežie do mesta CANNES, 9 hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry /reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame/, pobyt pri mori /najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur/. V blízkosti reštaurácie, obchody, bistrá...možný fakultatívny výlet vláčikom po meste. Počas voľna doporučuejeme lodný výlet /lode idú každých 30 minút/ na ostrov St. Marguerite s peknou prírodou, plážami a vyhliadkami /12 min. jazdy/, kde sa nachádza pevnosť s celami. Tu bol údajne koncom 17. st. väznený „muž so železnou maskou“.Podvečer o cca 17.00 - 17.30 hod. presun na hotelové ubytovanie **plus pri Cannes - cca 42 km, 1/2 S+WC+TV, prípadne 1/1, 1/3.

3. deň:

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Jedinečný tradičný provensálsky štvrtkový trh s ovocím, syrmi, koreninami, šperkami, taškami, oblečením a ochutnávkou miestnych kulinárskych špecialít. Možnosť lodnej plavby kanálmi mestečka a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola s krásnym výhľadom na lagúnu.SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta /luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica, dominantný miestny kostol so zvonicou a radnicou, romatické uličky, obchodíky a umelecké galérie. Osobné voľno na obed. Odtiaľ presun popri Pampellone a viniciach do blízkeho RAMATUELLE. Romantické stredoveké mestečko s vínnymi pivnicami, starými domami či sochou sv. Ondreja – patróna mesta, vyrezanou z figovníka. Na miestnom cintoríne je pochovaný herec Gerard Philipe. Cestou späť kratší pobyt pri mori s možnosťou kúpania na periférii FRÉJUSST.RAPHAEL a večer osobné voľno na prímorskej mestskej promenáde s možnosťou individuálnej večere. Návrat do hotela

4. deň:

Kontinentálne francúzske raňajky, odchod z hotela o 7.50 hod., na sever. Najprv sa zastavíte v atraktívnej dedinke ST.PAUL DE VENCE. „Stredoveka“ pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov (malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetami a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobami umelcov vrátane Marca Chagalla). Cca po 13.00 hod. príchod do najväčšieho mesta Cote d´Azur, NICE (19 km). Cca 13.15 hod. výlet miestnym vláčikom (50 minút) po hlavných pamiatkach mesta - kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi, hlavné reprezentačné námestie nám. Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Dostanete sa aj k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu kratšie osobné voľno na občerstvenie, možnosť prehliadky so sprievodcom do blízkeho centra starého mesta – starobylé uličky, kostol sv. Reparáty a sv. Rity, pri ktorej sa náchádza aj najlepšia zmrzlináreň v celom Provensálsku FENOCCHIO. Osobné voľno, možný kratší pobyt pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried – možnosť večere v individuálnej réžii. Cca po 19.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Nice (cca 3 km) v hoteli Kyriad v západnej časti - 1/2 S+WC+TV (prípadne 1/1, 1/3). Pri hoteli je aj reštaurácia.

Poznámka:

Je tu ešte možné vtesnať ANTIBES, ale bolo by to na úkor pobytu pri mori a bolo by málo času na Nice. V Antibes je jachtársky pristav a Picassove muzeum.

5. deň:

Kontinentálne raňajky, odchod do 24 km vzdialeného Monackého kniežatstva. 9 hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzskej riviéry“ s pobytom pri mori. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a katedrálou /možnosť návštevy Oceánografického múzea, aj paláca/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo /parky, kasíno, jachtársky klub… štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

6. deň:

Príchod v poludňajších hodinách, Bratislava cca 11.30 hod., Trnava cca 12.20 hod., Nitra cca 13.00 hod.., ZH, ZV, BB

Cena zájazdu 435 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie **plus Ibis budget - 1/2 S+WC,TV, 3 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie UNION 3 EUR/os/deň, Pandemic 4 EUR/os/deň (základné+COVID) , 1/1 izba: 60 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 19 EUR, mládež 6 - 17 rokov a študenti s kartou 12 EUR, MHD Monaco 2 EUR, Kniežací palác 10 EUR, pri ucelenej skupine zľava (štátne apartmány kniežacieho paláca nie sú vždy sprístupnené, v závislosti od programu kniežaťa), spolu Kniežací palác a Oceánografické múzeum 25 EUR dospelá osoba, mládež 14,50 EUR

Nice - vláčik o 14.00 hod. veľký okruh nad mesto 10 EUR, plavba

Antibes - Musée Picasso 8 EUR, mládež 6 EUR

Cannes - loďný výlet spiatočný lístok od 15,50 EUR, pevnosť s celami 3 - 7 EUR,. vláčik pomeste Big tour 10 EUR,deti do 10 rokov5 EUR, skupiny nad 15 os. zľavy z ceny 35 minút historická tour 7 EUR,deti cca 4 EUR, skupiny zľavy - nie je v pláne.

Portgrimaud - plavba po lagúnach mestečka cca 4 - 5 EUR,  zvonica 1 EUR

St.Tropez - Muzeum Gendarmerie a kinematografie 5 EUR, deti 12 - 18 r. a študenti do 26 r. 3 EUR, deti do 12 r. .zdarma

 

V prípade kolektívu, termín podľa vlastného výberu.

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena zájazdu435,00 €0,00 €
Nepovinné príplatky
príplatok za jednolôžkovú izbu60,00 €0,00 €
Komplexné cestovné poistenie UNION (6 x 3,00 € os./deň)18,00 €0,00 €
Komplexné cestovné poistenie UNION Pandemic (základné+COVID) (6 x 4,00 € os./deň)24,00 €0,00 €
Cena za Váš zájazd celkom0,00 €

OBJEDNÁVKA