Romantika Francúzskej riviéryCannes - Saint Tropez - Nice - Monaco, Francúzko

Nádherná krajina, priaznivé klimatické podmienky a úžasne bohatá vegetácia lákali už v polovici 18.stor. na tieto miesta vybranú spoločnosť z celej Európy. Dodnes je Riviéra vyhľadávaným turistickým cieľom možno aj preto, lebo je to neobyčajne krásna oblasť, jej farby upútajú určite každého. Azúrovo modré more lemujú biele domky, niekde i palmy a v tieni olivovníkov voňajú ruže a mimózy. Kamienkové a pieskové pláže striedajú príkre útesy, ktoré sa prudko zvažujú do mora a vytvárajú tak neopakovateľný ráz tunajšieho pobrežia. Francúzska riviéra je viac než len prázdninový raj, prijmite teda naše pozvanie na výlet.

6-dňový
autobusový zájazd
Utorok - Nedeľa Cena: 298,00 €

PROGRAM

1.deň

Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., /nástupy ZV, ZH, NR, TT/, Bratislavy cca 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Cannes.

2.deň

V ranných hodinách príchod na Azúrové pobrežie do mesta CANNES, 9 hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry /reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame/, pobyt pri mori /najlepšiepieskové pláže na Côte d´Azur/. V blízkosti reštaurácie, obchody, bistrá...možný fakultatívny výlet vláčikom po meste. Počas voľna doporučuejeme lodný výlet /lode idú každých 30 min/ na ostrov St.Marguerite s peknou prírodou, plážami a vyhliadkami /12 min. jazdy/, kde sa nachádza pevnosť s celami. Tu bol údajne koncom 17. st. väznený „muž so železnou maskou“.Podvečer presun na hotelové ubytovanie**plus pri Frejus, 1/2 S+WC+TV.

3.deň

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Jedinečný tradičný provensálsky štvrtkový trh s ovocím, syrmi, koreninami, šperkami, taškami, oblečením a ochutnávkou miestnych kulinárskych špecialít. Možnosť lodnej plavby kanálmi mestečka a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola s krásnym výhľadom na lagúnu.SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta /luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica, dominantný miestny kostol so zvonicou a radnicou, romatické uličky, obchodíky a umelecké galérie. Osobné voľno na obed. Odtiaľ presun popri Pampellone a viniciach do blízkeho RAMATUELLE. Romantické stredoveké mestečko s vínnymipivnicami,starými domami či sochou sv.Ondreja – patróna mesta, vyrezanou z figovníka. Na miestnom cintoríne je pochovaný herec Gerard Philipe. Cestou späť kratší pobyt pri mori s možnosťou kúpania na periférii FRÉJUSST.RAPHAEL a večer osobné voľno na prímorskej mestskej promenáde s možnosťou individuálnej večere. Návrat do hotela

4.deň

Kontinentálne francúzske raňajky, presun na sever. Najprv sa zastavíte v atraktívnej dedinke  ST. PAUL DE VENCE. „Stredoveká pevnosť na skale“,ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov /malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetami a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobami umelcov vrátane Marca Chagalla/. Cca po 13.00 hod. príchod do najväčšieho mesta Côte d´Azur, NICE. Výlet miestnym vláčikom po hlavných pamiatkach mesta - kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi, hlavné reprezentačné námestie Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Dostanete sa aj k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu možnosť prehliadky so sprievodcom do centra starého mesta s kostolmi sv. Reparáty a sv. Rity, pri ktorej sa nachádza aj najlepšia zmrzlináreň v celom Provensálsku FENOCCHIO. Osobné voľno, možný kratší pobyt pri mori na okruhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried. Cca 19.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Nice**plus /typ Ibis budget/. V blízkosti reštaurácie.

5.deň

Kontinentálne raňajky, odchod do 24 km vzdialeného Monackého kniežatstva. 9 hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzskej riviéry“ s pobytom pri mori. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a katedrálou /možnosť návštevy Oceánografického múzea/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo /parky, kasíno, jachtársky klub… štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

6.deň

Príchod v poludňajších /Bratislava/ a popoludňajších /Banská Bystrica/

Cena zájazdu 298 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie**plus Ibis budget - 1/2 S+WC,TV, 3 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os/deň , 1/1 izba: 55 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 12,50 - 14,50 EUR, ládež zľavy, kniežací palác 8 EUR, MHD Monaco 2 EUR, vláčik v Nice 8 EUR, plavba Portgrimaud od 4 EUR, zvonica 1 EUR,

Cannes - loďný výlet spiatočný lístok 13 EUR, pevnosť s celami 7 EUR . Vláčik 7-10 EUR. Skupiny z cien  zľavy.

TERMÍN

Predbežná cenová kalkulácia

PoložkaCenaPočetCena celkom
Základné ceny
Cena zájazdu298,00 €0,00 €
Nepovinné príplatky
Komplexné cestovné poistenie UNION (6 x 2,00 € os./deň)12,00 €0,00 €
Cena za Váš zájazd celkom0,00 €

OBJEDNÁVKA