Romantika Francúzskej riviéryCannes - Saint Tropez - Nice - Monaco, Francúzko

Nádherná krajina, priaznivé klimatické podmienky a úžasne bohatá vegetácia lákali už v polovici 18.stor. na tieto miesta vybranú spoločnosť z celej Európy. Dodnes je Riviéra vyhľadávaným turistickým cieľom možno aj preto, lebo je to neobyčajne krásna oblasť, jej farby upútajú určite každého. Azúrovo modré more lemujú biele domky, niekde i palmy a v tieni olivovníkov voňajú ruže a mimózy. Kamienkové a pieskové pláže striedajú príkre útesy, ktoré sa prudko zvažujú do mora a vytvárajú tak neopakovateľný ráz tunajšieho pobrežia. Francúzska riviéra je viac než len prázdninový raj, prijmite teda naše pozvanie na výlet.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 299,00 EUR

PROGRAM:

1. deň:

Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., nástupy ZV, ZH, NR, TT, Bratislavy cca 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Cannes.

2. deň:

V ranných hodinách príchod na Azúrové pobrežie do mesta CANNES, 9 hodinová bezpečnostná prestávka autobusu. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry /reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame/, pobyt pri mori /najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur/. V blízkosti reštaurácie, obchody, bistrá...možný fakultatívny výlet vláčikom po meste. Počas voľna doporučuejeme lodný výlet /lode idú každých 30 minút/ na ostrov St. Marguerite s peknou prírodou, plážami a vyhliadkami /12 min. jazdy/, kde sa nachádza pevnosť s celami. Tu bol údajne koncom 17. st. väznený „muž so železnou maskou“.Podvečer presun na hotelové ubytovanie **plus pri Frejus, 1/2 S+WC+TV.

3. deň:

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Jedinečný tradičný provensálsky štvrtkový trh s ovocím, syrmi, koreninami, šperkami, taškami, oblečením a ochutnávkou miestnych kulinárskych špecialít. Možnosť lodnej plavby kanálmi mestečka a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola s krásnym výhľadom na lagúnu.SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta /luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica, dominantný miestny kostol so zvonicou a radnicou, romatické uličky, obchodíky a umelecké galérie. Osobné voľno na obed. Odtiaľ presun popri Pampellone a viniciach do blízkeho RAMATUELLE. Romantické stredoveké mestečko s vínnymi pivnicami, starými domami či sochou sv. Ondreja – patróna mesta, vyrezanou z figovníka. Na miestnom cintoríne je pochovaný herec Gerard Philipe. Cestou späť kratší pobyt pri mori s možnosťou kúpania na periférii FRÉJUSST.RAPHAEL a večer osobné voľno na prímorskej mestskej promenáde s možnosťou individuálnej večere. Návrat do hotela

4. deň:

Kontinentálne francúzske raňajky, presun na sever. Najprv sa zastavíte v atraktívnej dedinke  ST. PAUL DE VENCE. „Stredoveká pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov /malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetami a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobami umelcov vrátane Marca Chagalla/. Cca po 13.00 hod. príchod do najväčšieho mesta Côte d´Azur, NICE. Výlet miestnym vláčikom po hlavných pamiatkach mesta - kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi, hlavné reprezentačné námestie Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Dostanete sa aj k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu možnosť prehliadky so sprievodcom do centra starého mesta s kostolmi sv. Reparáty a sv. Rity, pri ktorej sa nachádza aj najlepšia zmrzlináreň v celom Provensálsku FENOCCHIO. Osobné voľno, možný kratší pobyt pri mori na okruhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami. Blízkosť reštaurácií a nákupných tried. Cca 19.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Nice **plus /typ Ibis budget/. V blízkosti reštaurácie.

5. deň:

Kontinentálne raňajky, odchod do 24 km vzdialeného Monackého kniežatstva. 9 hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzskej riviéry“ s pobytom pri mori. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a katedrálou /možnosť návštevy Oceánografického múzea/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo /parky, kasíno, jachtársky klub… štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

6. deň:

Príchod v poludňajších /Bratislava/ a popoludňajších /Banská Bystrica/

Cena zájazdu 299 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie **plus Ibis budget - 1/2 S+WC,TV, 3 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os/deň , 1/1 izba: 55 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 12,50 - 14,50 EUR, mládež zľavy, kniežací palác 8 EUR, MHD Monaco 2 EUR, vláčik v Nice 8 EUR, plavba Portgrimaud od 4 EUR, zvonica 1 EUR,

Cannes - loďný výlet spiatočný lístok 13 EUR, pevnosť s celami 7 EUR . Vláčik 8-10 EUR. Skupiny z cien  zľavy.

 

V prípade kolektívu, termín podľa vlastného výberu.

OBJEDNÁVKA