Chorvátsko - Plitvické jazerá, Vodopády Krka, Šibenik, ZadarChorvátsko

POZÝVAME VÁS DO NÁRODNÝCH PARKOV CHORVÁTSKA – PLITVICKÉ JAZERÁ A KRKA SO SVOJIMI PRÍRODNÝMI KRÁSAMI A DO HISTORICKÝCH JADRANSKÝCH PRÍMORSKÝCH MIEST ŠIBENIK A ZADAR.

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Zájazd si môžete predbežne rezervovať.

Cena: 210,00 €

PROGRAM:

1. deň:

Odchod zo Slovenska - Nitra 21.00 hod., NOVÉ ZÁMKY cca 22.00 hod. (alebo o 23.00 hod.). Nočná jazda cez Maďarsko na hraničný prechod Letenye. Príchod do Národného parku PLITVICKÉ JAZERÁ V ranných hodinách.

2. deň:

Prehliadka unikátnych Plitvických jazier známych z kníh Karla Maya – Winnetou (vstup o 8.00 hod., prehliadka - 4 hod.). Sústava 16 jazier s čírou vodou (pamiatka UNESCO) sa rozprestiera na ploche asi 2 km2 a jazerá sú prepojené mnohými kaskádami a vodopádmi. Prehliadkové trasy sú vybudované chodníčkami a mostíkmi, časť prehliadky je možné absolvovať pešo aj vláčikom alebo loďkou. Krátko popoludní presun do ZADARU. Cca 3-3,5 hod. pobyt v meste ZADAR, ktoré je najväčším v severnej Dalmácii je tiež domovom známych likérov maraskino a pelinkovac. Pačas prehliadky uvidíte - mestské hradby, antické pamiatky, rotunda sv. Donáta, katedrála sv. Anastázia, kostol P. Márie, Národné nám.,... Osobné voľno v meste, prípadne možnosť pobytu na mestskej pláži Kolovare. Ubytovanie Hotel Porto*** 1/2 izby S+WC+TV, alebo 1/3, izby S+WC  blízko mesta Zadar. Možný príplatok 8 EUR/večera menu.

3. deň:

Zosilnené raňajky, odchod autobusom do Národného parku KRKA s jedinečným prírodným dielom - sústavou vodopádov na rieke Krka. Z obce Lozovac sa dostanete autobusom do najkrajšej časti Skradinské vodopády, popri rieke vedú turistcké cestičky (celý okruh sa dá abslovovať za 1,5 - 2,5 hod). V prípade záujmu sa dá loďkou za príplatok dostať k ostrovčeku Visovac alebo Rošskému vodopádu. Odtiaľ pokračovanie do jedného z najkrajších chorvátskych miest - ŠIBENIKA. Prehliadka mesta – katedrála sv. Jakuba, radnica, Palác Foscolo,…. pobyt  pri mori na mestskej pláži Banj. Hotelové ubytovanie ***Orion Vodice. Hotel má reštauráciu - pizzeriu.

4. deň:

Po zosilnených raňajkách o 8.00 hod. odchod do metropoly Chorvátska ZAGREBU (410 km). Po 13.00 hod. krátka prehliadka centra (Dolné mesto a jeho námestia…). a osobné voľno.  Po 15.30 hod. odchod, trasa cez Maďarsko do  Nových Zámkov, návrat v neskorších večerných hodinách cca do 22.00 hod.

Cena zájazdu 210 EUR

Cena zahŕňa:

2 x hotelové ubytovanie*** v 1/2 S+WC, pobytová taxa, 2 x zosilnené raňajky, doprava luxusným autobusom Mercedes/Bova, Man, sprievodcu po trase zájazdu, garančné poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie Union 8 EUR/zájazd,  večera - menu 8 EUR/ 1 večera

Možné vstupy:

Plitvické vodopády  150 kuna ... cca 21,50 EUR, deti 7-18 r. 120 kuna (vrátane vláčika, lodiek...)

Vodopády Krka 150 – 200 kuna ... od 21,50 EUR (vrátane ich busu z Lozovac)

OBJEDNÁVKA